Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Kızıl Goncalar’ın Sadi Hüdayi’si Erkan Avcı Kimdir, Nereli? Sadi Hüdayi Gerçek Hikayesi

Kızıl Goncalar’ın Sadi Hüdayi’si Erkan Avcı, başarılı ve ödüllü bir oyuncudur. Erkan Avcı, 1982 yılında Diyarbakır’da doğmuştur. Oyunculuk kariyerine Köprü dizisiyle başlayan Erkan Avcı, Kurtlar Vadisi, Sakarya Fırat, Karadayı, Çukur gibi dizilerde de rol almıştır. Peki Erkan Avcı kimdir, nereli, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? İşte Erkan Avcı’nın biyografisi.

Yayın Tarihi: 15.12.2023 18:35
Güncelleme Tarihi: 15.12.2023 18:35

Kızıl Goncalar’ın Sadi Hüdayi’si Erkan Avcı Kimdir, Nereli? Sadi Hüdayi Gerçek Hikayesi

Kızıl Goncalar dizisi, seküler bir Atatürkçü olan Levent (Özcan Deniz) ve mutaassıp bir tarikatın içinde yaşayan Meryem’in (Özgü Namal) kaderlerinin kesişmesini konu alırken, inanç ve fikir ayrılıklarına rağmen “evlat” söz konusu olduğunda anneliğin/babalığın birleştirici gücüne dikkat çekiyor. Dizinin en gizemli karakterlerinden biri de Sadi Hüdayi’dir. Sadi Hüdayi, tarikatın sözcüsü, posta oturması beklenen vârisi, eşi Hasna’nın aşkıdır. Feyza’nın babasıdır. Hem sevdiği hem de yeri gelince kıskandığı yeğeni Cüneyd’i kollamak en büyük önceliğidir. Sadi Hüdayi karakterini canlandıran Erkan Avcı ise, başarılı ve ödüllü bir oyuncudur. Peki Erkan Avcı kimdir, nereli, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? İşte Erkan Avcı’nın biyografisi.

kızıl goncalar

ERKAN AVCI KİMDİR?

Erkan Avcı, tam adıyla Erkan Avcı, 1 Ocak 1982 tarihinde Diyarbakır’da doğmuştur. Aslen Diyarbakırlı bir ailedendir. Bir abisi vardır. İlk, orta ve lise eğitimini Diyarbakır’da tamamladıktan sonra Mimar Sinan Üniversitesi İşletme bölümüne kaydoldu. 2. sınıfta okulu dondurmak zorunda kaldı. Bir arkadaşının oynadığı dizi setine gittiğinde içine sahne ateşi düştü ve önce Cast 33 ajansıyla ve sonra da Ümit Çırak’la tanıştı. Ümit Çırak’tan 3 Mota Eğitim atölyesinde oyunculuk dersleri almaya başladı. Birkaç deneme çekimlerinden sonra Dedemin İnsanları adlı filmde ve Kayıp Şehir adlı dizide konuk oyuncu olarak rol aldı.

ERKAN AVCI’NIN OYNADIĞI DİZİLER VE FİLMLER

kızıl goncalar

Erkan Avcı, oyunculuk kariyerine 2006 yılında Erdal Beşikçioğlu’nun başrolde oynadığı Köprü dizisinde Hasan karakteri ile tanınan Erkan Avcı, sonraki yıllarda ise Kurtlar Vadisi ve Sakarya Fırat gibi dizilerde rol aldı. Erkan Avcı, ayrıca 2011 yılında 48. Antalya Film Şenliğinde Zenne filmi ile En İyi Yardım Erkek Oyuncu ödülünü aldı Erkan Avcı, şu anda Kızıl Goncalar dizisinde tarikatın sözcüsü ve vârisi Sadi Hüdayi karakterini canlandırmaktadır. Erkan Avcı’nın oynadığı dizi ve filmler şöyledir:

Kızıl Goncalar (Sadi Hüdayi)

Çukur

Payitaht Abdülhamid

Cesur ve Güzel

Daha

Uzun Hikaye

Karadayı

Zenne

Gişe Memuru

Can

Sakarya Fırat

Acemi Müezzin 

Kurtlar Vadisi Pusu

Ayrılık

Köprü

ERKAN AVCI’NIN ÖZEL HAYATI

kızıl goncalar

Erkan Avcı, özel hayatıyla ilgili pek fazla bilgi paylaşmayan bir oyuncudur. Henüz evli olmayan Erkan Avcı, aşk hayatıyla ilgili herhangi bir açıklama yapmamıştır. Erkan Avcı, boş zamanlarında spor yapmayı, müzik dinlemeyi ve seyahat etmeyi sevmektedir. Erkan Avcı, sosyal medyayı aktif olarak kullanan bir oyuncudur. Instagram hesabından hem dizisiyle ilgili hem de günlük hayatıyla ilgili paylaşımlar yapmaktadır. Erkan Avcı’nın sosyal medya hesabı şöyledir:

Instagram: [erkanavci]