Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Kirli Sepeti dizisindeki Yılmaz kimdir, kaç yaşında? Kirli Sepeti Yılmaz'ı kim oynuyor, gerçek adı ne?

FOX'un sevilen dizisi Kirli Sepeti'nde yeni bir karakter daha ekranlara geldi. Songül'ün eski kocası ve çocuklarının babası Yılmaz olarak izleyiciyle buluşan oyuncu, merak uyandırdı. Peki, Kirli Sepeti dizisindeki Yılmaz karakteri kimdir? Serhat Tutumluer kimdir, kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı? İşte Kirli Sepeti dizisi ve Serhat Tutumluer hakkında merak edilenler...

Yayın Tarihi: 03.12.2023 21:17
Güncelleme Tarihi: 03.12.2023 21:17

Kirli Sepeti dizisindeki Yılmaz kimdir, kaç yaşında? Kirli Sepeti Yılmaz'ı kim oynuyor, gerçek adı ne?

Kirli Sepeti dizisindeki Yılmaz karakterini Serhat Tutumluer oynuyor. Songül'ün eski kocası ve İlkgül ile İlkkan'ın babası Yılmaz, hayatını başka bir kadınla sürdürmektedir. Yılmaz, Songül'ü ve çocuklarını terk ettiği için onlardan nefret ederler. Yılmaz, Songül'ün evini satmak isteyince aralarında büyük bir çatışma çıkar. Yılmaz, aynı zamanda Songül'ün kocasıdır.

kirli sepeti

Serhat Tutumluer'in biyografisi

Kirli Sepeti dizisindeki Yılmaz karakterine hayat veren Serhat Tutumluer, 29 Haziran 1972 tarihinde Eskişehir'de doğmuştur. Eskişehir'de büyüdü. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde üniversite hayatına başlayan Serhat Tutumluer, bir yıl okuduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümüne geçiş yaparak buradan mezun oldu. Serhat Tutumluer, mezun olduktan sonra 1995 - 1997 yılları arasında Ankara Devlet Tiyatrosu'nda sözleşmeli sanatçı olarak çalıştı.

 Bu kurumda, “Sevda Türküsü”, “ Budala”, “Giordano Bruno, “Küçük Nasreddin” adlı oyunlarda oynadı. 1997 yılında İzmit Şehir Tiyatrosu'na girdi. Burada da 2009 yılına kadar görev yaptı. 2009 yılından sonra ise kurucularından biri olduğu İstanbul TALİMHANE TİYATROSU'nda oyunlar oynadı. 

kirli sepeti

Dalış tutkunu olan Serhat Tutumluer, yamaç paraşütü yapmayı da ve klasik müzik dinlemeyi çok seviyor. Sohbet ederek eğlenir, dünyada en çok sevdiği şey konuşmaktır. Serhat Tutumluer'i İstanbul’da nerede blues ve caz çalıyorsa oralarda bulabilirsiniz. 2008 yılında yapımcı, senaristi ve yönetmeni Tolga Örnek olan " Devrim Arabaları " sinema filminde Haluk Bilginer, Taner Birsel, Ali Düşenkalkar, Halit Ergenç, Altan Gördüm, Onur Ünsal, Selçuk Yöntem, Vahide Gördüm, Uğur Polat, Sait Genay, Murat Serezli ile birlikte oynadı. 2011 - 2013 yılları arasında " Umutsuz Ev Kadınları " dizisinde Songül Öden, Bennu Yıldırımlar, Ceyda Düvenci, Evrim Solmaz, Özge Özder, Deniz Uğur ile beraber rol aldı. 23 Aralık 2014 tarihinde TRT ekranlarında yayınına başlayan ve yönetmenliğini Kudret Sabancı ’nın yaptığı Bir Osmanlı Polisiyesi olan “ Filinta ” adlı dizide Serhat Tutumluer “Boris Zaharyas” karakterini canlandırırken başrollerde Mehmet Özgür (Kadı Gıyaseddin Hatemi), Onur Tuna (Filinta Mustafa), Damla Aslanalp (Lara Zaharyas), Yosi Mizrahi (Esad Paşa), Naz Elmas (Azize), Bülent Alkış (Padişah), Kayra Şenocak (Hasan) gibi isimler rol almıştır. 

Serhat Tutumluer, 2007 yılında tiyatro oyuncusu Senan Kara ile evlendi. Bir oğlu vardır. 2016 yılında başrollerini Barış Kılıç, Tuvana Türkay, Serhat Tutumluer, Gülçin Santırcıoğlu ve Kenan Bal 'inin paylaştıkları " Oyunbozan " adlı dizide rol aldı. 2019 yılında yönetmenliğini Cem Karcı ve Benal Tairi 'nin yaptığı ve başrollerinde Akın Akınözü, Ebru Şahin, Ayda Aksel, Gülçin Santırcıoğlu, Gökhan Yavuz, Oya Unustası gibi oyuncuların oynadığı “Hercai” adlı dizide Hazar Şadoğlu karakterini canlandırdı. 

kirli sepeti

2023 yılında ise FOX'un yeni dizisi Kirli Sepeti'nde Yılmaz karakterine hayat vermektedir. Serhat Tutumluer, 1.84 metre boyunda, 79 kilo ve Yengeç burcudur.