Kayıt dışı estetik operasyon skandalı: Hastanede 4 kişi yakalandı

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde devlet hastanesinde kayıt dışı burun estetiği operasyonu yapan 2 doktor ile 2 tıbbi sekreter, polis tarafından gözaltına alındı.

Kayıt dışı estetik operasyon skandalı: Hastanede 4 kişi yakalandı

Diyarbakır'da bir hastanede skandala imza atıldı. Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde devlet hastanesinde görevli iki doktorun, hastalara kayıt dışı ve yasal olmayan burun estetiği operasyonları yaptığı ortaya çıktı. Operasyonlardan para aldıkları belirlenen doktorlar ile birlikte iki tıbbi sekreter gözaltına alındı.

Bismil Devlet Hastanesi’nde kulak burun boğaz uzmanı olarak görev yapan doktorlar R.A. ve H.S., hastalara burun estetiği operasyonu yapabileceklerini söyleyerek ikna etti.

 Hastaların onayını alan doktorlar, devlet hastanesinde kayıt dışı olarak operasyon gerçekleştirdi. Operasyon sonrası hastalardan binlerce lira alan doktorlar, bu paralarla lüks araçlar, evler ve tatiller satın aldı.

TIBBİ SEKRETERLER DE İŞBİRLİĞİ YAPTI

Soruşturma kapsamında, hastanede tıbbi sekreter olarak çalışan E.Ö. ve E.A.'nın da doktorlarla birlikte hareket ettiği belirlendi. Tıbbi sekreterlerin, hastalara randevu vermek, operasyon öncesi ve sonrası ilaç yazmak, hastane kayıtlarını gizlemek gibi işlemleri yaptığı tespit edildi.

ŞÜPHELİLER GÖZALTINA ALINDI

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucunda, şüpheliler hakkında gözaltı kararı verildi. Doktorlardan H.S.'nin tayininin çıktığı ve İstanbul’a gittiği öğrenildi. Polis ekipleri, İstanbul’da H.S.'yi, Diyarbakır’da ise diğer 3 şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı. Şüphelilerin emniyetteki sorguları devam ediyor.