Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,79 1,53%
EURO
35,16 0,53%
ALTIN
2.447,14 2,86%

İtalya, tedavi edilemez hastalığa sahip İngiliz bebeğin yaşam desteğini sürdürmek için vatandaşlık verdi

İtalya hükümeti, tedavisi olmayan bir hastalığa sahip 8 aylık İngiliz bebeğin yaşam desteğinin sürdürülmesi için bebeğe vatandaşlık verdi. Bebek, İtalya'da, Vatikan'a bağlı bir hastanede tedavi görecek.

Yayın Tarihi: 07.11.2023 20:06
Güncelleme Tarihi: 07.11.2023 20:06

İtalya, tedavi edilemez hastalığa sahip İngiliz bebeğin yaşam desteğini sürdürmek için vatandaşlık verdi

Indi Gregory, nadir görülen bir mitokondriyal hastalık nedeniyle doğdu, bu hastalık, vücudun enerji üretmesini sağlayan mitokondrilerin bozulmasına neden oluyor. Gregory, bu hastalık nedeniyle solunum güçlüğü, beslenme sorunları ve kas zayıflığı gibi çeşitli sağlık sorunları yaşıyor.

İngiltere'deki Nottingham Queen's Tıp Merkezi, Gregory'nin yaşam desteğinin kesilmesini talep etmişti. Hastane, bebeğin iyileşme şansının olmadığı ve acı çektiği gerekçesiyle bu kararı almıştı.

Gregory'nin ailesi ise bebeği Vatikan'a bağlı Bambino Gesù Pediatri Hastanesi'ne götürmek istedi. Aile, bu hastanenin Gregory'nin tedavisinde daha başarılı olabileceğine inanıyordu.

Hristiyan Hukuk Merkezi'nin de desteklediği ailenin talebi, İtalya hükümeti tarafından kabul edildi. İtalya hükümeti, Gregory'ye vatandaşlık vererek bebeğin İtalya'da tedavi edilmesini sağladı.

Bambino Gesù Pediatri Hastanesi, Gregory'yi kabul etmeye hazır olduğunu açıkladı. Hastane, Gregory'nin tedavisi için gerekli tüm imkanları sağlayacağını belirtti.