Bist 100
10.676,65 1%
DOLAR
32,25 0,14%
EURO
35 0,27%
ALTIN
2.406,76 0,37%

İstanbul Ansiklopedisi: Reşad Ekrem Koçu’nun Eserinden Esinlenen Netflix Dizisine 3 Yeni Oyuncu!

İstanbul Ansiklopedisi: Netflix’in Kültür Mirasına Saygı Dizisi. Selman Nacar ve Tims&B iş birliğiyle hazırlanan dizi, Reşad Ekrem Koçu’nun yarım kalan ansiklopedisinden ilham alıyor. Canan Ergüder, Helin Kandemir ve Kaan Mirac Sezen başrolleri paylaşıyor.

Yayın Tarihi: 13.12.2023 15:42
Güncelleme Tarihi: 13.12.2023 15:42

İstanbul Ansiklopedisi: Reşad Ekrem Koçu’nun Eserinden Esinlenen Netflix Dizisine 3 Yeni Oyuncu!

Netflix’in İstanbul Ansiklopedisi Dizisinde Yeni Yüzler

Netflix'in yeni dizisi İstanbul Ansiklopedisi, başarılı yönetmen Selman Nacar ve Tims&B ortaklığıyla hayata geçiyor. Dizinin başrollerinde ise Canan Ergüder, Helin Kandemir ve Kaan Mirac Sezen yer alıyor.

İstanbul Ansiklopedisi Dizisinin Konusu ve Oyuncuları

İstanbul Ansiklopedisi, 1944-1973 yılları arasında Reşad Ekrem Koçu tarafından yayımlanmaya başlanan ancak yarım kalan kültür ansiklopedisinden esinlenerek hazırlanan bir dizi. Dizinin senaryosunu ve yönetmenliğini, uluslararası alanda ödüller kazanan Selman Nacar üstleniyor. Dizide, Nesrin adında bir doktoru canlandıran Canan Ergüder’in yanına, eğitimine devam etmek için İstanbul’a gelen kuzeninin kızı Zehra rolünde Helin Kandemir ve Zehra’nın üniversitedeki sınıf arkadaşı Harun rolünde Kaan Mirac Sezen de eşlik ediyor.

İstanbul Ansiklopedisi Dizisinin Yayın Tarihi ve Diğer Detaylar

İstanbul Ansiklopedisi dizisinin oyuncu kadrosuna, son olarak Kuruluş Osman dizisinde izlediğimiz genç oyuncu Ecem Sena Bayır da katıldı. Bayır, dizide Harun ve Zehra’nın arkadaşı Pelin karakterini oynayacak. Dizinin diğer oyuncuları arasında Benim Güzel Ailem dizisinde yer alan Ebrar Karabakan (Selin) ve son olarak İki Şafak Arasında filminde yer alan Erdem Şenocak (Cihan) da bulunuyor. Dizinin çekimlerinin ocak ayında başlaması ve 8 bölümden oluşması planlanıyor. Dizi, Netflix’in online platformunda izleyiciyle buluşacak.