Bist 100
9.548,09 1%
DOLAR
32,51 0,18%
EURO
34,61 0,17%
ALTIN
2.480,07 0,25%

İlkim Karaca Cem Karaca’nın hayatını anlatan filmi neden dava etti?

Cem Karaca’nın hayatını anlatan film, son eşinin itirazıyla yasaklanma riski taşıyor. Film, gişede başarılı olmasına rağmen, İlkim Karaca filmde gerçeklerin yansıtılmadığını savunuyor.

Yayın Tarihi: 30.01.2024 09:46
Güncelleme Tarihi: 30.01.2024 09:47

İlkim Karaca Cem Karaca’nın hayatını anlatan filmi neden dava etti?

Cem Karaca'nın Gözyaşları Filmi Mahkeme Kararıyla Tehlikede

Geçtiğimiz Cuma vizyona giren ve Cem Karaca'nın hayatını anlatan "Cem Karaca'nın Gözyaşları" filmi, sanatçının son eşi İlkim Karaca'nın itirazı üzerine mahkeme tarafından durdurulma tehlikesiyle karşı karşıya. Film, Cem Karaca'nın oğlu Emrah Karaca'nın danışmanlığında ve İsmail Hacıoğlu'nun başrolünde çekildi.

Film İçin 3,5 Milyon TL Teminat İstendi

İlkim Karaca, filmi çekerken kendisinden izin alınmadığını ve Cem Karaca'nın gerçek hikayesinin yansıtılmadığını iddia ederek, filmin yayınını durdurmak için mahkemeye başvurdu. Mahkeme, 90 milyon bütçeli filmin gösteriminin durdurulması için 3,5 milyon TL teminat talep etti. İlkim Karaca'nın bu parayı bir hafta içinde ödemesi halinde film vizyondan kaldırılacak.

İlkim Karaca Cem Karaca’nın hayatını anlatan filmi neden dava etti?

Film Gişede Başarılı Oldu

Film, vizyona girdiği ilk 3 günde 75 bin 680 kişi tarafından izlenerek 10 milyon 762 bin 695 TL hasılat elde etti. Film, Cem Karaca'nın müzikal ve insani yönlerini gözler önüne seren bir biyografi olarak ilgi çekti. İlkim Karaca ise yaptığı yazılı açıklamada, filmi bahane ederek kendisine saldıranlara tepki gösterdi. "Ben, eşim Cem Karaca'nın filmi çekilirken onun gerçek hikayesi anlatılsın istiyorum. Bol kurguya dayanmasın. İnsanlar gerçek Cem Karaca'nın bir başyapıt olduğunu görsün. Cem'i sanatçı ve insani yönüyle bir bütün olarak tanısınlar ve Cem yeni nesillere eksiksiz tanıtılsın" dedi.