Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Hava, kara ve denizden saldıran İsrail kadın, çocuk ve hamileleri katletti!

Dün gece boyu kara, hava ve denizden saldırı düzenleyen İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nde çok büyük bir katliama neden oldu.

Yayın Tarihi: 27.05.2024 10:06
Güncelleme Tarihi: 27.05.2024 10:06

Hava, kara ve denizden saldıran İsrail kadın, çocuk ve hamileleri katletti!

İsrail ile Hamas arasında 234 gündür devam eden savaşta Filistin halkı açlık, susuzluk ve saldırılarla karşı karşıya. Büyük bir insani felaketin yaşandığı Gazze’de Refah kentine kara saldırısı başlatan ve bu saldırıda sivillerin zarar görmemesi için çadırlar kuran İsrail, bu çadırlara bombalı saldırı gerçekleştirdi. 

Savaşın 234’üncü gününde Refah’taki kara saldırısı hem deniz hem de hava yönünde genişleten İsrail, Et-Tuffah bölgesindeki Ez-Zerka Mahallesi'nde El-Batran ailesinin evini bombaladı. Saldırı nedeniyle küçük yaşlardaki bir kız çocuğu Hani el-Batran ve hamile annesiyle birlikte 3 kişi daha hayatını kaybetti. Yaralananların olduğu da kaydedilirken, İsrail savaş uçakları güney bölgede ateş açarken, Ez-Zeytun ve Tel El-Hava Mahallelerine İsrail topçuları saldırı düzenledi. 

israil refah

Ayrıca El-Bureyc Mülteci Kampı'na da saldırı düzenlenirken, çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bilgisi paylaşıldı. İsrail askeri botları da Han Yunus kentinin açıklarında yer alan Filistinli balıkçı teknelerini ağır makineli tüfeklerle vurdu. 

En az 40 Filistinli öldü

Uluslararası Adalet Divanı’nın (UAD) aldığı savaşı durdurma kararına uymayan İsrail, kararın hemen ardından Refah’taki saldırılarını genişletti. Gazze Şeridi’nde yerinden edilmişlerin Refah kentinde kaldığı çadırları vuran İsrail, en az 40 kişinin ölümüne sebep oldu.