Soundcloud Hesabı Nasıl Silinir

Soundcloud Hesabı Nasıl Silinir

Soundcloud, kendi ürettiğiniz müzik veya ses dosyalarını diğer kullanıcıların erişebilmesi için ücretsiz olarak yayınlayabildiğiniz bir platformdur. Platform, üretilen ses dosyalarının yayınlanmasına olanak sağlarken, bir dinleyici hesabı oluşturarak yayınlanan bu ses dosyalarının dinlenebilmesine de olanak sağlamaktadır.
Yeni çalışmalara tanıklık etmek, yeni yetenekler keşfetmek için kullanılabilecek çok önemli bir platform olan Soundcloud, bazı kullanıcıların beğenisi dışında kalabilmektedir. Büyük bir istekle üyelik oluşturan ve ses dosyalarını dinlemeyi amaçlayan kullanıcılar çeşitli sebepler sonucunda platformdan ayrılmak isteyebilmektedir. Böyle bir durumda ise Soundcloud hesabı nasıl silinir konusunda bir bilgilendirmeye ihtiyaç duyulmaktadır.

Soundcloud Hesabı Nasıl Silinir?

Soundcloud platformundan beklediği memnuniyeti göremeyen kullanıcıların hesaplarını silmesi kaçınılmaz bir durumdur. Hesap silme işlemini gerçekleştirmek isteyen kullanıcıların uygulaması gereken adımlar şu şekildedir:

  • Öncelikle güncel bir web tarayıcınız üzerinden Soundcloud web sayfasına giriniz.
  • Hesabınıza giriş yapınız.
  • Hesap kullanıcı adınızın yan tarafında yer alan üç nokta simgesine tıklayınız.
  • Açılan seçenekler içerisinden “Settings” seçeneğine tıklayınız.
  • Açılan sayfada alt kısmında bulunan “Delete Account” seçeneğine tıklayınız.
  • Hesap güvenliği açısından parolanızı girmeniz gerekecektir. Parolanızı giriniz ve “Delete My Account” seçeneğine tıklayınız.

Belirtilen adımların sırasıyla ve eksiksiz bir biçimde uygulanması, hesabın silinmesini sağlayacaktır. Silinen hesabın içerisinde yer alan her şey silinecektir ve bir daha geri getirilemeyecektir. Silme işlemini yapacak kullanıcıların bu durumu dikkate alması, daha sonra yaşanabilecek pişmanlıklar açısından son derece önemlidir.
Belirtilen silme işlemi Soundcloud mobil uygulamaları üzerinden gerçekleştirilememektedir. Yalnızca web tarayıcısı kullanılarak bu işlem gerçekleştirilebilmektedir.

Bunlarda ilginizi çekebilir ;


Bunlarda ilginizi çekebilirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*