Facebook Profiline Müzik Ekleme Nasıl Yapılır

Facebook Profiline Müzik Ekleme Nasıl Yapılır

Facebook, uzun yıllar sosyal medya platformlarına liderlik edecek başarısını sürdürmüş, kullanıcılarına birçok yeni özellikle hizmet sunmuştur. Eğlenceli zaman geçirmek, insanlarla iletişim ve etkileşim halinde olmak, güncel haberlerden ve olaylardan haberdar olmak isteyen her kullanıcının ilgisini çekmeyi başarmıştır.
Hizmet sağladığı kullanıcı kesimini memnun edebilmek için sürekli olarak bünyesine yeni özellikler kazandırmıştır. Oyun, fotoğraf, video, haber, müzik vb. alanlarda çeşitli geliştirmelerini sürdürmüştür. Müzik dinlemeyi seven kullanıcılar için son zamanlarda geliştirdiği özellikle de yeniden dikkat çekmeyi başarmıştır. Yeni geliştirilen Facebook profiline müzik ekleme özelliği sıkça kullanılan ve merak edilen konular arasındaki yerini almıştır.

Facebook Profiline Müzik Ekleme Nedir?

Facebook, kullanıcılarının keyifli vakit geçirmesine katkıda bulunmak için profile müzik ekleme ismini verdiği bir özelliği geliştirmiştir. Bu özellik, kullanıcıların beğendikleri, dinlemekten keyif aldıkları müzikleri sevenlerinin de görebileceği bir biçimde profillerine eklemelerine olanak sağlamaktadır. Kullanıcılar istedikleri müzikleri profillerine ekleyebilmenin yanı sıra hikaye paylaşımlarında da bu müzikleri kullanabilirler.

Facebook Profiline Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Facebook profiline müzik ekleme işlemi çok sık kullanılan Facebook mobil uygulaması üzerinden anlatılacaktır. Bu işlemi yapmak isteyen kullanıcıların uygulaması gereken adımlar aşağıda listelenmiştir.

 • Öncelikle cep telefonunuzdan Facebook mobil uygulamasını açınız. Uygulama güncel olmalıdır. Güncel değilse uygulama mağazanız üzerinden güncelleyiniz.
 • Uygulamanın sol kısmında yer alan profil fotoğrafınıza tıklayınız.
 • Açılan profil sayfanın aşağıya doğru kaydırınız. Gönderiler bölümü altında yer alan “Müzik” seçeneğine tıklayınız.
 • Sağ üst kısımda yer alan artı (+) simgesine tıklayınız.
 • Listelenen müzikler içerisinden profilinize eklemek istediklerinize tıklayınız.
 • Ardından bir kere geri tuşuna basınız. Seçmiş olduğunuz müziklerin listelendiğini göreceksiniz.
 • Profilinize sabitlenmesini istediğiniz müziğin yanındaki üç nokta simgesine tıklayınız ve ardından “Profile tuttur” seçeneğine tıklayınız.

Belirtilen adımların uygulanması durumunda seçtiğiniz müzikler profilinizde Müzik listesinde görüntülenecektir. Arkadaşlarınız profilinize girdiğinde bu listede yer alan müzikleri görebilecek ve dinleyebilecektir. Profile tuttur ile seçilen müzik ise direkt olarak profil fotoğrafınızın alt kısmında görüntülenecektir.
Seçmiş olduğunuz müziklerin yer aldığı listeyi temizlemek ve profile tutturulan müziği kaldırmak için yine aynı sayfayı kullanabilir, müziklerin yanında yer alan üç nokta simgesi içerisindeki seçeneklerden faydalanabilirsiniz.

Facebook Profiline Eklenen Müzikler Nasıl Dinlenir?

Profilinizde oluşturmuş olduğunuz müzik listesinde yer alan müzikleri hem siz hem de arkadaşlarınız görüntüleyebilir ve dilediğinizi dinleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, profilinizde yer alan Müzik seçeneğine yeniden girmek ve dinlemek istediğiniz müziğin üzerine tıklamaktır.
Profile tutturulmuş olan müzik için sunulmuş ekstra bir özellik de mevcuttur. Profil fotoğrafınızın altında yer alan müziğin yanındaki üç nokta simgesine tıkladıktan sonra, sanatçının sayfasını görüntüleyebilirsiniz. Böylelikle tercih ettiğiniz sanatçının diğer müziklerini görüntüleyebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir ;


Bunlarda ilginizi çekebilir1 Yorum

 • Aycan Avcı tarihinde bunu söyledi;

  Face profile muzik ekledikten sonra ya da önce herkese açık nasıl yapılır


 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  *

  *

  *