Instagram Gizli Profil Özelliğini Etkinleştirme İşlemi

Instagram Gizli Profil Özelliğini Etkinleştirme İşlemi

Instagram gizli profil özelliği ile birlikte sizler de istemediğiniz kişilerin fotoğraflarınızı ve diğer paylaşımlarınızı görüntülemesini engelleyebilirsiniz. Bunun yanında sizi takip etmek isteyen kişileri teker teker görüntüleyip isteğinize bağlı olarak onaylamak veya reddetmek için de gizli profil özelliğini aktifleştirmiş olmanız gerekmektedir. Kısacası daha güvenilir ve gizli bir Instagram hesabı için bu özelliği kullanmanız tavsiye edilmektedir. İçeriğimizde Instagram Gizli Profil özelliğini etkinleştirme işlemini tüm detaylarıyla sizlerle paylaşacağız.

Instagram Gizli Profil Özelliği

Gizli profil özelliği, Twitter gibi sosyal platformlarda kullanıma sunulan ve daha sonrasında tüm platformlarda yer edinmeyi başaran oldukça kullanışlı ve güvenilir bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Instagram üzerinde de kullanılan bu özellik sayesinde kullanıcılar profillerini daha gizli bir hale getirerek olası olumsuz durumların önüne geçebiliyorlar.

Bu özellik birçok kişi tarafından bilinmesine rağmen, nasıl etkinleştirileceği hakkında net bir fikir birliği bulunmamaktadır. Fakat tahmin edilenin aksine oldukça kolay bir şekilde profilinizi gizli hale getirebilirsiniz. Bunu yanında özelliği istediğiniz kadar aktifleştirebilir ve iptal edebilirsiniz. Yazımızı incelemeye devam ederek konu hakkında daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Instagram Gizli Profil Özelliğini Etkinleştirme

Sizler de Instagram gizli profil özelliğini kendi hesabınızda etkinleştirmek istiyorsanız uygulayabileceğiniz birkaç adım bulunuyor. Her telefonda benzer mantıkla açılabilen bu özelliği aşağıdaki adımları uygulayarak aktif hale getirebilirsiniz.

  • Telefonunuzu açın ve Instagram uygulamasına girin.
  • Gizli konuma getirmek istediğiniz hesabınıza giriş yapın.
  • Sağ altta yer alan profil fotoğrafınıza tıklayarak profilinize ilerleyin.
  • Sağ üst köşede bulunan üç çizgi sembolüne tıklayın.
  • Menüde en başta yer alan “Ayarlar” butonuna dokunun.
  • Üçüncü sırada bulunan “Gizlilik” sekmesine ilerleyin.
  • Sayfanın en başında bulunan “Gizli Hesap” seçeneğini aktif konuma getirin.
  • Uyarıları inceledikten sonra “Gizli Hesaba Geç” butonuna tıklayın.

Bu adımlar sonucunda Instagram profiliniz gizli konuma getirilecektir ve yalnızca mevcut takipçileriniz profilinizi görüntüleyebilecektir. Bunun dışında sizi takip etmek isteyen kişileri ana sayfa üzerinden görüntüleyebilir ve isteğinize bağlı olarak onaylayabilirsiniz. Daha sonrasında aynı adımları uygulayarak gizli hesap özelliğini kapatabilmeniz de mümkündür.

Gizli Instagram Profili Başkaları Tarafından Görüntülenebilir Mi?

Instagram hesabınızı gizli hale getirdikten sonra sizi takip etmeyen kişilerin profilinizi hiçbir şekilde görüntüleyemeyeceğinden emin olabilirsiniz. Fakat bazı illegal uygulamalar ile gizli profillerin görüntülenebilmesi mümkün olmaktadır. Buna karşın yapılabilecek herhangi bir şey bulunmamaktadır. Bunun dışında uygulama içerisinden sizi takip etmeyen kişilerin hakkınızda bilgi sahibi olması ve paylaşımlarınızı görüntüleyerek size mesaj göndermesi mümkün olmayacaktır.

İçeriğimizde detaylı bir şekilde gizli profilin nasıl çalıştığını anlatarak, Instagram gizli profil özelliğini etkinleştirme işleminin nasıl yapılacağını aktarmaya çalıştık. Sizler de daha güvenli ve takip edilebilir bir Instagram hesabı ile profil oluşturmak istiyorsanız, bu özelliği en kısa süre içerisinde açmanızı tavsiye ederiz.Bunlarda ilginizi çekebilirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*