Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Erdal Beşikçioğlu’nun Kızı Derin Beşikçioğlu da Oyuncu Oldu: Çekiç ve Gül Dizisinde Baba Kız Rol Aldılar

Behzat Ç. dizisinde rol alan Erdal Beşikçioğlu, kızı Derin Beşikçioğlu ile aynı dizide oynadı. Baba kız, dizinin ikinci sezon galasında konuştu. Kızının tiyatrocu olmasından gurur duyduğunu söyledi.

Yayın Tarihi: 07.12.2023 12:25
Güncelleme Tarihi: 07.12.2023 12:25

Erdal Beşikçioğlu’nun Kızı Derin Beşikçioğlu da Oyuncu Oldu: Çekiç ve Gül Dizisinde Baba Kız Rol Aldılar

Erdal Beşikçioğlu ve Kızı Derin Beşikçioğlu Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi Dizisinde Buluştu

Erdal Beşikçioğlu, ‘Behzat Ç.’ dizisiyle adını duyuran başarılı bir tiyatrocu. Kızı Derin Beşikçioğlu (22) ise tiyatro eğitimi aldıktan sonra oyunculuk yapmaya başladı. Baba kız, ‘Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi’ dizisinde ilk kez birlikte rol aldılar. Dizinin ikinci sezonunun galası Beyoğlu’nda yapıldı ve baba kızın açıklamaları ilgi çekti.

“BENİMLE BİRLİKTE İLERLEMEYİ KABUL ETTİ”

Gala öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erdal Beşikçioğlu, kızının tiyatro okumak istediğini ve yurt dışında sınavlara girerek başarılı olduğunu söyledi. Kızının okulu bitirdikten sonra Türkiye’de ne yapacağını kendisine sorduğunu belirten Beşikçioğlu, “Ben de ‘Benimle birlikte ilerlemek ister misin?’ diye sordum, o da kabul etti. İlk projesini benimle yaptı ve ardından başka projeleri de oldu” dedi.

“DÜŞECEKSEM DE KENDİM DÜŞMEK İSTEDİM”

Derin Beşikçioğlu ise babasının adını kullanmadan kendi yeteneğiyle ön plana çıkmak istediğini ifade etti. “Babamın yardımı tabii ki var ama onun beni bir işe sokmasını istemedim. Ailemin adını kullanarak bir yerlere gelmek istemedim açıkçası. Yeteneğimle ön plana çıkmak istedim, düşeceksem de ben düşmek istedim” diye konuştu.

“KANTİNDE ÇALIŞTI, BİLET SATTI, VESTİYERLİK YAPTI”

Erdal Beşikçioğlu, kızının küçüklüğünden beri çalıştığını ve tiyatroda her işi yaptığını anlattı. “Biz onu çocuk işçi olarak çalıştırdık. Kantinde çalıştı, bilet sattı, vestiyerlik yaptı, yer de gösterdi. Hâlâ da yapıyor bu işleri. Çalışıyor yani ama şimdi bir seviye üste çıktı ve oyunculuk yapmaya başladı. Bazen birlikte çalıştığımız projelerde kızım olduğu için hunharca davrandığım oldu. Kızmadım ama bir şeyleri söylerken kızım olduğu için daha rahat konuştuğum zamanlar oldu” dedi.