Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Emekliye dört seferde teker teker ödenecek! Bayramdan hemen sonra hesaba geçecek!

Temmuz ayı zam öncesinde enflasyon karşısında emekli maaşları eriyişini sürdürürken, emeklinin gözü kulağı kendisine yapılacak olan ek ödemelere çevrilmiş bulunuyor.

Yayın Tarihi: 15.06.2024 16:49
Güncelleme Tarihi: 15.06.2024 16:49

Emekliye dört seferde teker teker ödenecek! Bayramdan hemen sonra hesaba geçecek!

Emekli maaş zammı öncesinde son maaşlarını 17 Haziran’da almaya başlayacak. Emeklinin bayram öncesi maaş alma konusunda talepleri ie alakalı açıklama yapılmadı. Dolayısı ile emekli Haziran ayında normal maaş günlerinde maaşlarını alacak. Temmuz ayı zam öncesinde enflasyon karşısında emekli maaşları eriyişini sürdürürken, emeklinin gözü kulağı kendisine yapılacak olan ek ödemelere çevrilmiş bulunuyor. Bu ödemeler arasında en dikkat çeken emekli promosyonları olurken, bankalar yeni müşteri kapmak adına çeşitli kampanyalarını açıklamaya devam ediyor.

tll

Mart ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen müjde de emekli promosyonu ödemelerine zam kararı alındığını ve maaş aralıklarının da değiştirildiği belirtilmişti. Mart ayı sonunda zamlı promosyonlarını almaya başlayan emekli Temmuz zamlarında nasıl bir artış olacağını da merak ediyor.

Bankaların sunduğu kampanyaların Haziran sonunda biteceği açıklaması da yapılmış bulunuyor. Özellikle de emekli yüksek tutarlı promosyona ek olarak ek promosyon kampanyalarını da takip ediyor. Refahına en uygun ödeme ve kampanyayı sunan banka tercih edilirken, en dikkat çeken kampanya da Yapı Kredi Bankası tarafından açıklanmış bulunuyor. Kampanya kapsamında promosyon paketi olarak 4 kalemde ödeme yapılacak. Toplamda 18.000 TL’ye ulaşacak.

YAPI KREDİ EMEKLİ PROMOSYONU

Promosyon tutarını en yüksek seviyede açıklayan bankalardan olan Yapı Kredi bu kapsamda dikkat 15. 000 TL sade promosyon ödemesini yapacağını açıkladı. Ek promosyon olarak 3 bin liraya varan ödeme sunan banka, kampanyaya dahil olan emekliye 18.000 TL’ye varan ek ödeme yapacak.

2 fatura talimatına 1.500 TL ek ödeme sunan banka, kredi kartı başvurusu yapılması ve onay alınması halinde 1000 TL bedava alışveriş imkanı sunacak iken, mobil uygulamaya dahil olan bireye de 500 TL ödeme yapacak. Bu sayede 4 kalemde toplamda 18 bin lira emeklinin cebine girecek