Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Ekmek ve simit sevdalılarını üzecek haber verildi! Zam yağmuruna ekmek ve simit de dahil oldu

Yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte belirli ürünlere peş peşe zamlar yapılmaya başlanmıştı. Bir yeni zam haberi ise ekmek ve simit sevdalılarına geldi. İstanbul’da ekmeğe ve simite zam gelmesinin ardından şimdi de bir yeni zam haberi İzmir’den geldi.

Yayın Tarihi: 05.12.2023 18:10
Güncelleme Tarihi: 05.12.2023 18:10

Ekmek ve simit sevdalılarını üzecek haber verildi! Zam yağmuruna ekmek ve simit de dahil oldu

Son zamanlar içerisinde, özellikle yeni yıla girmemize günler kala vatandaşlar tarafından bir hayli yakından takip edilen zam haberlerine bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz günler içersinde İstanbul’da ekmeğe ve simite zam yapılmıştı. Son dakika açıklaması ile birlikte bir ilde daha simite ve ekmeğe zam geldiği açıklandı. İzmir’de artık simit ve ekmek zamlı fiyattan satışa çıkartılacak. 

İstanbul’dan gelen simit ve ekmek zammı haberinden sonra çok geçmeden İzmir’den de yeni bir haber duyuruldu. İzmir’de simit ve ekmek artık zamlı fiyattan satışa çıkartılacak. İşte zamlı simit ve ekmek fiyatları...

İZMİR’DE SİMİT VE EKMEĞE ZAM

İZMİR’DE SİMİT VE EKMEĞE ZAM 

Ekmek ve simit fiyatları gün geçtikçe yükseliş göstermeye devam ederken, İstanbul’un ardından yeni bir ilden daha haber verildi. İzmir’de ekmeğe ve simite zam geldiği açıklandı. Bu açıklamanın ardından ise detaylar oldukça merak edildi. İstanbul’da 2023 Ağustos ayının içersinde %33 zamla ekmek 7,50 TL’den 10 TL çıkmıştı. Hemen ardından ise simite resmiyete dökülmeyen bir zam yapılmıştı. Böylelikle İstanbul’da pek çok farklı fırın simit fiyatını %20 zamla 12 TL’den satışa çıkarmaya başlamıştı.

İstanbul’un ardından ise İzmir’de de simite ve ekmeğe gayriresmi bir zam uygulaması gerçekleştirildi. Yapılan haber doğrultusunda odalar 200 gr ekmeğin fiyatını güncel olarak 7 TL şeklinde belirlemişti. Lakin buna bazı fırınlar uyum sağlamayarak, ekmeği 10 TL üzerinden simiti ise 12 TL üzerinden satışa çıkartıyor.

İzmir Fırıncılar Odası ve beraberinde İzmir Ticaret Odası konu hakkında resmi açıklamayı yaparak 200 gramlık ekmeğin 7 TL’den satılacağını aktarmıştı. İzmir Pide Gevrek İmalatçılar Esnaf Odası ise gevreği fiyatının 10 TL’den satışa çıkartılması gerektiğinin altını çizmişti. Kimi fırın buna uyum sağlayarak bu fiyat üzerinden satışlarını gerçekleştirse de, kimi fırın bu fiyatlandırmaya uyum sağlamıyor.