Bist 100
9.367,16 0%
DOLAR
31,09 0,33%
EURO
33,7 0,18%
ALTIN
2.014,05 0,36%

Efsane Filmi Afiş'i Yayında!

Çorumlu yoğurtçuların binlerce yıllık formülü, yazın kar yağdığında tehlikeye girer. İkiz kardeşler Sadık ve Özgür, dedelerinden formülü almak için mücadele ederler. Komik ve maceralı bir film.

Yayın Tarihi: 14.12.2023 15:14
Güncelleme Tarihi: 14.12.2023 15:14

Efsane Filmi Afiş'i Yayında!

Efsane Filminin Afişi Yayınlandı Film Ne Zaman Vizyona Girecek?

Yönetmenliğini Ahmet Kural’ın yaptığı ve başrollerinde Cengiz Bozkurt, Serdar Gökhan, Şinasi Yurtsever, Ayhan Taş, Sadi Celil Cengiz, Elif Ongan, Cemile Canyurt, Rojhat Özsoy, Tuana Tezsay, Devrim Saltoğlu, Ferhan Vural, Burcu Gönder gibi isimlerin bulunduğu Efsane filminin afişi sinema severlerin beğenisine sunuldu.

Filmde, 7 bin yıllık bir yoğurdun gizemli hikayesi komik bir şekilde anlatılıyor. Efsane filmi, 2 Şubat’ta vizyona girecek.

FİLMİN ÖZETİ

Çorum’da oturan Sadık ve ailesi, binlerce yıllık bir gelenek olarak yoğurt yapmaktadırlar. Yoğurtlarının hem lezzetli hem de şifalı olduğu söylenmektedir. Bu efsanevi yoğurdun gizli formülü ise ailenin büyüğü Dede tarafından korunmaktadır. Fakat bir gün, dedenin evine yaz ortasında kar yağdığında her şey değişir…

Efsaneye göre, formülü elinde tutanın evine yazın kar yağarsa, o formülü başka birine devretmesi gerekir. Aksi takdirde, aile büyük belalara uğrayacak ve yok olacaktır. Formülü devretmek için Yoğurtçuoğlu ailesinin tüm üyeleri toplanmalıdır.

Bu arada, Sadık’ın İstanbul’da yaşayan ve ailesiyle iletişimi kesen ikiz kardeşi Özgür de bu işin içindedir. İkizler Sadık ve Özgür, nesiller boyu ailelerinden gelen efsanevi yoğurdun formülünü Dedelerinden almak için kıyasıya bir yarışa girerler.