Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Düşük taksitli, vergisiz arsa sahibi olabilirsiniz! Milli Emlak büyük kampanyayı duyurdu

Haziran ayında vatandaşlara cazip fırsatlar sunmaya devam eden Milli Emlak, yeni bir ilan daha yayımladı. Cazip fırsatlara bir de arsa ilanı ekleyen Milli Emlak, tahmini ihale bedelinden ihale tarihine kadar her türlü bilgiyi netleştirdi. Yapılan açıklamalarda kimlerin ihalelere başvurabileceği de belli oldu.

Yayın Tarihi: 18.06.2024 12:57
Güncelleme Tarihi: 18.06.2024 12:57

Düşük taksitli, vergisiz arsa sahibi olabilirsiniz! Milli Emlak büyük kampanyayı duyurdu

KDV muafiyetinden taksitli ödeme seçeneklerine kadar tüm detayları duyuran Milli Emlak, yeni bir arsa ilanı yayımladı. Arsada avantajlı alım imkanları sunulacağı da aktarılırken, detaylar netleşti. Peki, Milli Emlak’ın arsa ilanına başvuru nasıl yapılır? Arsanın tahmini değeri ne kadar? İhaleler ne zaman ve nerede gerçekleştirilecek? 

Milli Emlak, Haziran ayında yayınladığı arsa satış ilanlarıyla vatandaşlara cazip fırsatlar sunmaya devam ediyor. KDV muafiyeti ve taksitli ödeme seçenekleri gibi avantajlarla yatırımcıların ilgisini çeken bu satışlar, özellikle emlak sektöründe yeni yatırım olanakları arayanlar için büyük bir fırsat niteliği taşıyor.

mili emlak

Milli Emlak arsa ilan detayları neler? 

Öne çıkan ilanlardan biri, Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde bulunan 595,09 metrekarelik arsa oldu. Söz konusu arsa, 208.282 TL tahmini ihale bedeliyle satışa sunulurken, ihaleye katılmayı düşünenler için belirlenen detaylar ve arsanın özellikleri şöyle oldu:  

  • Tahmini İhale Bedeli: 208.282,00 TL
  • Teminat Bedeli: 62.484,60 TL
  • Yüzölçümü: 595,09 m²
  • İhale Tarihi: 24 Temmuz 2024
  • İhale Saati: 16:00
  • İhale Yeri: Balıkesir

Milli Emlak, satışa sunduğu arsalar için yatırımcılara pek çok avantaj sağlıyor. Peşin ödeme yapmayı tercih edenlere indirimler sunulurken, taksitli ödeme seçenekleri de mevcut bulunuyor. Ayrıca, satışlarda KDV muafiyeti uygulanıyor ve belgeler vergi, resim ve harçtan muaf tutuluyor. Satın alınan arsalar, satış tarihinden itibaren beş yıl boyunca emlak vergisinden muaf tutulduğundan avantajlı bir şekilde mal edinme imkanı sunuluyor. 

milli emlak

Milli Emlak'ın bu avantajlı satışları, emlak sektöründe yatırım yapmak isteyenler için büyük bir fırsat. KDV muafiyeti, taksitli ödeme imkanı ve peşin ödeme indirimleri, yatırımcıların maliyetlerini düşürerek, daha cazip koşullarda yatırım yapmalarını sağlıyor. Ayrıca, vergiden muafiyet gibi ek avantajlar, bu arsaları daha da çekici hale getiriyor.