Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,65 -0,46%
EURO
34,98 -0,76%
ALTIN
2.411,95 -0,86%

Doktor meyvesi olarak bilinen mucizevi etkideki meyvenin tanesi 4 TL’den satışa çıkartılıyor

Alanya Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe, dikenli incir yani doktor meyvesinin sağlık açısından öneminin altını çizerek, ilçede üretimine yönelik teşvik etmek amacıyla çiftçilere destek çağrısını yeniledi.

Yayın Tarihi: 06.12.2023 15:21
Güncelleme Tarihi: 06.12.2023 15:21

Doktor meyvesi olarak bilinen mucizevi etkideki meyvenin tanesi 4 TL’den satışa çıkartılıyor

Alanya Ziraat Odası başkanı olan Tahir Göktepe, dikenli incirin ciddi oranda vitamin deposu olduğunun altını çizerek, özellikle de bağırsak hastalıklarının tedavisi kapsamında etkili olduğunu dile getirdi. Ülkede verimli topraklar kapsamında kolaylıkla yetişen bu tropikal meyvenin, taşın arasında bile yetişebileceğini ve bu sebeple kapama bahçe kurulmasına yönelik teşvik ettiklerini aktardı.

dikenli incir fiyatı

ÇİFÇİLERİMİZE DESTEK OLACAĞIZ 

Başkan Göktepe şubat ayının sonuna kadar bahçe kurulması ile ilgili gerekli olan desteklerin devam edeceğini aktardı. Materyal temini ve teknik bilgi gibi farklı alanlar doğrultusunda çiftçilere yardımcı olacaklarını dile getiren Göktepe, bu konu doğrultusunda daha önce kurulmuş olan bahçelerde edinmiş oldukları deneyimleri de tek tek paylaşacaklarını dile getirdi.

PAZARDA TANESİ 4 TL’YE SATILIYOR 

Ek olarak dikenli incir olarak bilinen doktor meyvesinin pazarda 4 TL’ye satışı çıkarıldığını dile getiren Göktepe, bu meyvenin dondurma yapımında ve başka bir çok farklı alanda kullanılabildiğini sözlerine ekledi. "Alanya tropikal meyve yetiştirme konusunda oldukça uygun bir iklime sahip. Bu ürünler buralarda rahatlıkla yetişiyor. Bu kapsamda bölgedeki üreticilere materyal temin etmeye ve teknik bilgi almaya odamıza davet ediyoruz." sözlerini konuşmalarını ekledi.