Bist 100
10.767,85 0%
DOLAR
32,94 0,11%
EURO
35,4 0,06%
ALTIN
2.459 0,07%

Doğalgaz faturasını sıfıra indiren mucizevi yöntem! Kimse bunu bilmiyor

Özellikle de kış mevsimi faturaları olağandan fazla geldiği durumlarda bir yanlışınızın olabileceği konusunda uzmanlar uyarıyor.

Yayın Tarihi: 08.11.2023 08:43
Güncelleme Tarihi: 08.11.2023 08:43

Doğalgaz faturasını sıfıra indiren mucizevi yöntem! Kimse bunu bilmiyor

Milyonlarca vatandaşı doğalgaz faturası korkusu sarmış bulunuyor. Özellikle de kış mevsimi faturaları olağandan fazla geldiği durumlarda bir yanlışınızın olabileceği konusunda uzmanlar uyarıyor. Hal böyle olunca doğalgaz faturasını düşürmenin yolları aranıyor. Peki doğalgaz faturasını düşürmenin yolları nelerdir? Doğalgaz faturasını yarı yarıya düşürmenin yolları nelerdir? 

Yaz mevsimi bitti, sonbahar mevsimi de yavaş yavaş yerini kış mevsimine bırakmaya başladı. Kombilerin açılmaya başladığı Şu dönemde fatura yükünü azaltmak için gerekli tedbirler araştırılıyor. Doğalgaz faturası kış mevsiminde hane bütçesini sarsan giderlerden biri olarak biliniyor. Sadece bazı işlemler yaparak doğalgaz faturasını düşürmek, hem cebinize destek sağlayacakken, hem de çevreyi korumaya yardımcı olacaktır. Peki doğalgaz faturasını nasıl yarı yarıya düşürebilirsiniz?

PVC PENCEREDE KIŞLIK AYARA GEÇMEK

Çoğu birey PVC pencerelerdeki kışlık ya da yazlık ayarı bilmiyor. Pencerenin kilit mekanizmasında yer alan bu nokta aslında kışın evinizi ısıtmak konusunda çok büyük önlem sağlıyor. Yuvarlak ya da oval şeklinde olan mekanizma, kilit tarafında dikkat çekecektir. Altıgen yapıda olan bu başlığı tornavida sokarak döndürmelisiniz Bu sayede kilitlemeniz gerçekleşecek ve kış mevsiminde pencereler daha sıkı kapanacaktır. Kilidin tamamen sola doğru kapatılmış olması gerekmektedir. Birçok kişinin bilmediği bu yöntem sayesinde eve soğuk hava girişi engellenmektedir.

kombi

Doğalgaz faturasını düşürmenin bir başka yolu da ısı yalıtımı yaptırmaktır. Evin ısı kaybını önlemek ve ısı verimliliğini arttırmak amacıyla yapabilecek olan en önemli yatırımlar Isı yalıtımları olarak bilinmektedir

KOMBİYİ DÜZENLİ BAKIMA SOKMAK

Doğalgaz faturasını etkileyen en büyük faktörlerden biri kombinin verimli çalışması olarak bilinmektedir. Doğalgaz tüketimini yarı yarıya düşürmektedir.

Kullanmadığımız odaların kapısını kapatıp, peteği de açmayın. Evinizin ısı kaybını önlemek ve ısı verimliliğini arttırmak için basit ama etkili yöntem arasında yer alan kullanılmayan oda kapısını kapatmak metrekareyi düşüreceği için doğalgaz faturasını da etkileyecektir. Sıcaklık derecesini azaltmak da doğalgaz faturasını yarı yarıya düşürmek için etkili bir yöntemdir. Her bir derece düşüş sağlamak doğalgazi tüketiminizi % 10 maliyeti düşürmektedir

Akıllı Isıtma Sistemi ise günümüzde genel olarak tercih edilen otomatik sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sistem sayesinde evin sıcaklığı istediğiniz yerden ve zamanda ayarlanabilmektedir. Bu sayede gereksiz ısınma yapılmaktan da kurtulunulmaktadır