Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Cennet hurması ile yapacağınız bu tarif dillere destan olacak! Tahin ve hurmanın birleşimi dört kişilik tatlı tarifi

Cennet hurmasının hasatı tamamlanmaya başlamışken, lezzetli mi lezzetli cennet hurması ile harika bir tarife hazır olun! Tahin, cennet hurması ve cevizin birleştirdiği bu lezzetli tarifle sadece 5 dakikada tatlınız hazır olacak. Üç malzemeyle 5 dakikada yaptığınız tatlı dillere destan olacak!

Yayın Tarihi: 07.12.2023 13:16
Güncelleme Tarihi: 07.12.2023 13:16

Cennet hurması ile yapacağınız bu tarif dillere destan olacak! Tahin ve hurmanın birleşimi dört kişilik tatlı tarifi

Cennet hurması, tahin ve cevizin birleştiği mükemmel bir tatlı tarifini evde yapmanıza hazır olun. Hem lezzetli hem de pratik bu tarif sayesinde sadece üç malzemeyle 5 dakikada mükemmel bir tatlı yapabileceksiniz. Dilerseniz akşam yemeği sonrasında dilerseniz öğlen çayın yanında hurma dolgulu bu tarifi tüketebilirsiniz. Hem sağlıklı hem lezzetli cennet hurması tatlı tarifi için tüm detaylar...

CENNET HURMASI TATLISI MALZEMELERİ

  • 4 tane olgunlaşmış cennet hurması
  • 1 çay bardağı ölçüsünde tahin
  • Ceviz 

CENNET HURMASI TATLISI TARİFİ

CENNET HURMASI TATLISI TARİFİ

Cennet hurması tatlısını yapmak için ilk etapta hurmanızı seçerken sarı ve yeşil renkte olanlar yerine turuncu hatta kırmızıya doğru rengi yaklaşmış olan hurmaları seçin. Böylelikle olgunlaşmış cennet hurmasıyla lezzetli bir tarife imza atabileceksiniz. Yeşil ve sarı renkte olan cennet hurmaları genellikle olgunlaşmamıştır. Bu sebeple tatları da buruk olur. Olgunlaştıkça cennet hurması tatlanır ve lezzetlenir.  

  • 4 tane olgunlaşmış cennet hurmasını ortadan ikiye keserek çekirdeklerini çıkartın.
  • Hemen ardından çekirdeklerini çıkartmış olduğunuz cennet hurmasının içlerini bir kabının içersine koyun hurmalarını blenderdan çekerek püre haline getirin. Dilerseniz bir çatal yardımıyla da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz 
  • Blenderdan geçirmiş olduğunuz cennet hurması püresini küçük kaselerin içerisine alarak, üzerlerinde bir parmak kadar boşluk kalacak şekilde paylaştırın.
  • Hemen ardından üzerlerinde bir çay bardağı ölçüsünde tahini eşit bir şekilde paylaştırın.
  • Son olarak ise servis ederken ceviz ile süsleyerek servisinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Buzdolabında 3 - 4 gün boyunca bozulmadan kolaylıkla muhafaza edebilirsiniz. Herkese afiyet olsun...