Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Bosna Savaşı'nın gerçek bir kahraman hikayesini anlatan bir dizi Beyaz Zambak'a İsmail Ege Şaşmaz transferi

Beyaz Zambak, Bosna Savaşı’nın gerçek bir kahramanının hikayesini anlatan bir dizi. Tabii’nin yeni projesi Makedonya’da çekiliyor. İsmail Ege Şaşmaz ve Gürkan Uygun başrolde.

Yayın Tarihi: 20.12.2023 12:58
Güncelleme Tarihi: 20.12.2023 12:58

Bosna Savaşı'nın gerçek bir kahraman hikayesini anlatan bir dizi Beyaz Zambak'a İsmail Ege Şaşmaz transferi

Beyaz Zambak: Balkanlar’ın Gerçek Kahramanı

TRT’nin dijital platformu Tabii, Bosna Savaşı’nın kaderini değiştiren bir efsaneden esinlenen Beyaz Zambak dizisiyle izleyicileri ekran başına kilitleyecek. Dizinin başrollerinde İsmail Ege Şaşmaz ve Gürkan Uygun yer alıyor.

Beyaz Zambak Nerede Çekiliyor?

Beyaz Zambak dizisi, 1992-95 yılları arasında yaşanan Bosna Savaşı’nın gerçeklerini gözler önüne seriyor. Dizi, Makedonya’nın Üsküp, Ohri, Veles, Tetova, Bitola ve Gostivar şehirlerinde çekilecek. Dizinin çekimleri için Makedonya’ya giden oyuncu kadrosu, bölgenin tarihi ve kültürel dokusunu da yansıtıyor.

Beyaz Zambak’ın Oyuncu Kadrosu Kimlerden Oluşuyor?

Birsen Altuntaş'ı haberine göre, Beyaz Zambak dizisinin oyuncu kadrosu, Türk televizyonunun sevilen isimlerini bir araya getiriyor. Dizinin başrolünde, Bosna Savaşı’nın seyrini değiştiren gerçek bir kahramanı canlandıran İsmail Ege Şaşmaz var. Ona, Gürkan Uygun, Hakan Boyav, Kubilay Tuncer, Buse Arslan, Hazım Körmükçü, Taha Baran Özbek, İdris Nebi Taşkan, Gökhan Gencebay ve Caner Kurtaran eşlik ediyor.

Beyaz Zambak’ın Yapımcısı, Yönetmeni ve Senaristleri Kimler?

Beyaz Zambak dizisinin yapımcılığını, Dark Planet firması üstleniyor. Yapımcı Uğur Uzunok, diziyi gerçek bir kahramanın hayatından yola çıkarak hazırladıklarını söylüyor. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Selahattin Sancaklı oturuyor. Dizinin senaryosu ise Uğur Uzunok, Abdulhamit Işık ve Esma Koç tarafından kaleme alınıyor. Dizinin oyuncu kadrosu henüz tamamlanmadı. Dizi için sürpriz isimlerle görüşmeler sürüyor.