Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Başvuranlar dikkat! Kurban Bayramı öncesi 150.000 TL erken ödemeler başladı

Aile ve Gençlik Fonu ile karşılanan ve pilot il olarak deprem bölgesinde başvurulara açılan ilk etap ödemeleri Temmuz ayında yapılan 150.000 TL faizsiz evlilik kredisi ile alakalı son dakika gelişmeler mevcut.

Yayın Tarihi: 14.06.2024 14:08
Güncelleme Tarihi: 14.06.2024 14:08

Başvuranlar dikkat! Kurban Bayramı öncesi 150.000 TL erken ödemeler başladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş tarafından son dakika müjdeli haber verildi. Sosyal devlet anlayışı ile sonu gelmeyen destek programları uygulamasına devam eden hükümet tarafından bir çok destek ödemesi düzenli olarak sağlanıyor.  Aile ve Gençlik Fonu ile karşılanan ve pilot il olarak deprem bölgesinde başvurulara açılan ilk etap ödemeleri Temmuz ayında yapılan 150.000 TL faizsiz evlilik kredisi ile alakalı son dakika gelişmeler mevcut. Bakan Göktaş tarafından yapılan açıklamada  Kurban Bayramı öncesinde hak sahiplerine yönelik ikinci etap ödemeleri erkene çekerek ödemeleri bugün itibarıyla yapmaya başlandığı açıklandı. Bakan Göktaş'ın yaptığı açıklamaya göre, proje kapsamında destek alan hak sahiplerinin hesaplarına bugün paraları yatacak

tll

BUGÜN HESAPLARA AKTARILACAK

Bakan Göktaş'ın açıklamalarına göre, Geçtiğimiz sene alınan kararlar doğrultusunda Cumhurbaşkanı imzasıyla hayata geçirilen proje kapsamında düzenlenen pilot uygulama, Adıyaman, Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçeleri ile Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'da gerçekleştiriliyor. Geçtiğimiz aylarda başvuruya açılan programın ilk etabında eğitim programlarına dahil olunması akabinde resmi nikahlarını 15-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştiren çiftlere ödemeler sağlanmıştı. Şimdi ise Kurban Bayramı dolayısıyla ödemeler öne çekilerek, ikinci etap ödemeler bugün itibarıyla hesaplara yatırılıyor.

tll

MAYIS AYINDA 1.203 ÇİFTE 180 MİLYON 450 BİN TL ÖDEME

Mayıs ayında resmi nikahlarını gerçekleştiren 1.203 çifte toplamda 180 milyon 450 bin TL ödeme yapılacağı belirtildi. Bakan Göktaş tarafından verilen ödeme müjdesi akabinde desteklerin devam edeceği ve sürekliliğinin sağlanacağı da ifade edildi.  Bu adım, hak sahiplerine güçlü bir destek ve maddi katkı sağlayacakken, proje kapsamında yapılan pilot uygulama sonuçları da başarısını kanıtlamış olacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş tarafından gün gün açıklamaları yapılan desteklerin özellikle de bayramdan önce hesaplara aktarılacak olması maddi destek ihtiyacı olan ailelere umut ve güven vermeye devam ediyor. Sağlanan destekler  vatandaşların refahı ve mutluluğuna katkı sağlamaya devam ediyor