Bist 100
10.643,58 3%
DOLAR
32,21 -0,22%
EURO
35,12 -0,22%
ALTIN
2.492,01 1,55%

Barbenheimer: izleyiciyi şaşırtacak bir sinema projesi yolda

21 Temmuz'da sinemalarda gösterime giren ve izleyici kitlesini ikiye bölen Barbie ve Oppenheimer filmleri, aynı sinema evreninde buluşuyor. Oppenheimer filminin başrollerinde Cillian Murphy, Robert Downey Jr. ve Matt Damon bulunurken, Greta Gerwig'in yönetmenliğini üstlendiği Barbie filmi, "Barbenheimer" etkisi yarattı.

Yayın Tarihi: 09.11.2023 08:24
Güncelleme Tarihi: 09.11.2023 08:24

Barbenheimer: izleyiciyi şaşırtacak bir sinema projesi yolda

Bu iki yapım, tarzları ve hikayeleri bakımından oldukça farklı olsa da, 21 Temmuz'da vizyona girdiler ve gişede sıkı bir rekabet yaşandı. Rekabetleri rağmen, her iki filmin gişe başarısı ve izleyici çekme gücü, "yılın sinema olayı" olarak değerlendirildi. Hatta iki film arasında düşünülmeyen bağlantılar bile bulundu.

"Barbenheimer" etkisi, özel tasarım tişörtler ve posterlerle kendini gösterdi. Barbie filmi için pembe giysiler tercih edilirken, Oppenheimer izleyicileri atom bombasının yapılışını izlerken şapka taktılar.

Barbenheimer

NTV'nin bildirdiğine göre, bu etkiyi beyaz perdeye taşıma niyetinde olan yönetmen ve yapımcı Charles Band, "Barbenheimer" filmi üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Band, film hakkında şunları söyledi: "İnsanları bir araya getiren, eğlendiren, komik, havalı, zekice hazırlanmış ve biraz garip bir film yapmak istiyorum." İki film arasında hiçbir ortak nokta olmamasına rağmen, bu yapımın iki filmi bir araya getireceğini belirten yapımcı, çekimlerin 2024 yılında başlayacağını duyurdu.

BARBENHEIMER FİLMİNİN KONUSU

Dolltopia'da yaşayan ve bir oyuncak olan bilim insanı Dr. Bambi J. Barbenheimer, gerçek dünyayı ziyaret eder ve insanların en karanlık yüzünü görür. Ardından nükleer bir bomba yaparak her şeyi yok etmeye karar verir. Yapımcı Charles Band, düşük bütçeli korku filmleriyle tanınmıştır ve film hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmamıştır.