Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Bakanlık zeytinyağı için harekete geçti! "Sakın o zeytinyağlarını almayın" uyarısı geçildi

Bakanlıktan zeytinyağı ürünlerine ve fiyatlarına karşı dikkat edin uyarısı verildi. İstanbul Tarım ve Orman Müdürlüğü yapmış olduğu denetimlerde zeytinyağ konusunda dikkat çekecek noktalara değindi.

Yayın Tarihi: 06.12.2023 17:10
Güncelleme Tarihi: 06.12.2023 17:10

Bakanlık zeytinyağı için harekete geçti! "Sakın o zeytinyağlarını almayın" uyarısı geçildi

Son günler içersinde internet zeytinyağı aldıysanız dikkat! İstanbul Tarım ve Orman Müdürlüğü yapmış olduğu denetimler kapsamında internet üzerinden uygun fiyatlı satışı yapılan zeytinyağların bir çoğunun sahte olduğunun altını çizdi. Son günler içersinde internet üzerinden satışı gerçekleştirilen uygun fiyatlı zeytinyağı aldıysanız İstanbul Tarım Orman Müdürlüğü’nü açıklaması sizleri ilgilendiriyor...

sahte zeytinyağ uyarısı

İNTERNETTEN ZEYTİNYAĞ ALANLARA DİKKAT 

İnternet üzerinden uygun fiyatlı alışveriş gerçekleştirmek vatandaşların cebini rahatlatıyor olsa da, bakanlıktan konuyla ilgili detaylı açıklama geldi. İnternet üzerinden satışı yapılan ürünlerin gerçekliğinden şüphe duyulduğuna yönelik uyarılar bakanlık tarafından geçildi. Gıda ürünleri için daha dikkatli olunması gerektiğinin altını çizen bakanlık, son yaptığı açıklamlarla özellikle zeytinyağ satışlarında dikkatli alışveriş yapmanın önemini vurguladı. İstanbul Tarım Orman Müdürü olan Ahmet Yavuz Karaca, yapılan denetimler kapsamında sahte zeytinyağların internet üzerinden satışa çıkarıldığına yönelik tespitlerin gerçekleştiğini aktardı. Müdür Karaca, konu ile ilgisi olan işletmelere ise ciddi miktarda idari para cezası uyguladığının altına çizdi. Internet üzerinden sahte zeytinyağı satışı gerçekleştirilen işletmelere karşı cezai işlemlerinin devam edeceği ise bakanlık tarafından duyuruldu.