Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Bakan AÇIKLADI! Kira desteği masada aylık 7600 TL ödeme yapılabilir

Toplu görüşme toplantılarında Memur-Sen'ın sunduğu memura kira desteği ile alaklı son dakika gelişmeler mevcut

Yayın Tarihi: 12.12.2023 17:28
Güncelleme Tarihi: 12.12.2023 17:28

Bakan AÇIKLADI! Kira desteği masada aylık 7600 TL ödeme yapılabilir

Toplu görüşme toplantılarında Memur-Sen'ın sunduğu memura kira desteği ile alaklı son dakika gelişmeler mevcut. Memur yaşadığı bölgeye göre ayda 7600 TL'ye kadar kira desteği alabileceği konusunda Memur-Sen tarafından sunulan tasarı ile alakalı kararlar merakla bekleniyor. 

O günden beri gündemde yerini koruyan memurlara kira yardımı konusundaki araştırmalar devam ediyor. Peki Memurlara kira yardımı verilecek mi? Memurlara kira yardımı ne kadar verilecek? işte detaylar...  Ağustos ayında 2024-2025 yılları için gerçekleştirilen Toplu sözleşme toplantılarında Memur-sen tarafından birçok talep açıklanmıştı.

kira

Memurlara kira yardımı adı altında sunulan talep ile alakalı son dakika gelişmeler merakla araştırılıyor.

Kamu personellerine ayda 7600 lira kira yardımı Memur-sen tarafından toplu sözleşme masasına taşınırken kamuoyunda büyük Yankı toplayan memurlara kira yardımı hala daha gündemdeki yerine koruyor.

AÇIKLAMA BAKAN TEKİN'DEN

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin kamu çalışanlarının merakla beklediği kira yardımı ile alakalı son dakika açıklama yapmış bulunuyor. Bakan Tekin'in açıklaması kira yardımı konusunda memurlar tarafından umut verici olarak yorumlanmaya başlamış bulunuyor.

KİRA

Ülkenin birçok bölgesinde öğretmenlerle bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin onların sorunlarını ve taleplerini dinleyerek çözüm yoluna ulaştırma konusunda çalışıyor. Somut adımlar atmaya gayret ettiği gözlemlenen Yusuf Tekin'in kamu personelini sevindirecek haberi, öğretmenler odası buluşmasında verdiği iddia ediliyor.

KİRA DESTEĞİ MASADA

Bakan Tekin toplantı sırasında kendine sorulan kira yardımı ile alakalı sorulara ivedilikle cevap verirken kamu personeli için ayrı bir çalışma konusu olarak masaya taşındığını açıklamış bulunuyor. Kira desteğinin tüm personele sağlanması adına çalışmaların devam ettiğini açıklayan bakan, kısa süre içerisinde bütçe ilavesinin ne kadar yük getireceği değerlendirmesinin başlayacağını belirtmiş bulunuyor