Bist 100
9.344,97 1%
DOLAR
30,94 0,04%
EURO
33,48 -0,02%
ALTIN
2.011,43 -0,03%

Aras Bulut İynemli Atatürk filminin o sahnesinden hala çıkamadı! Atatürk filmi ne zaman hangi kanalda?

Aras Bulut İynemli'nin Mustafa Kemal Atatürk'ü oynadığı ve 2022 senesinden beri hummalı çalışmaların devam ettiği Atatürk filmi için geri sayım başladı.

Yayın Tarihi: 24.10.2023 15:46
Güncelleme Tarihi: 24.10.2023 15:46

Aras Bulut İynemli Atatürk filminin o sahnesinden hala çıkamadı! Atatürk filmi ne zaman hangi kanalda?

Aras Bulut İynemli'nin Mustafa Kemal Atatürk'ü oynadığı ve 2022 senesinden beri hummalı çalışmaların devam ettiği Atatürk filmi için geri sayım başladı. Geçtiğimiz sene Dİsney Plus için çekildiği açıklanan ve Cumhuriyetimizin 100. yılı şerefine 29 Ekim'de yayınlanma kararı alan Atatürk filmi platform tarafından kaldırılmıştı. Ortalığı karıştıran bu hareket karşısında Disney Plus'a tepkiler çığ gibi yağmıştı. Aradan geçen vakit sonrasında Atatürk filmi için Netflix ve Amazon Prime Video'da yayınlanacağı açıklanırken, son olarak FOX TV ekranlarında film olarak yayınlanmasına karar verildi. 29 Ekim 2023 Pazar akşamı Atatürk filmi FOX TV televizyon kanalında yayınlanacak. Geçtiğimiz gün "Atatürk 1881-1919" filminin galası yapıldı. Başrol oyuncusu Aras Bulut İynemli'nin adeta filmin etkisinden hala çıkamadığı gözler önüne serilirken, başarısı ile oyuncu bir kere daha kendini ispatladı.

Atatürk'ün çocukluk yıllarından başlayarak Milli Mücadele zamanına kadarki dönemi konu edinene Atatürk filmi yapımcısı Saner Ayar filmin çekim öncesi ve çekim zamanına kadar ki olan dönemini anlattı. Atatürk'ün Samsun'a çıkış tarihinin 100. yılı olan 2019 senesinden beri çekmeyi planladıkları film için Cumhuriyetimizin 100. yılı harekete geçildiğini açıklayan Ayar; "Bir dizi fikri vardı. Aynı filmi dizi olarak çekmiştik. Fakat daha sonra Disney'in bütün dünyada karar değişikliğini takiben, sinema filmine döndük ve iki film olarak eserimizi izleyiciyle buluşturma kararı aldık" dedi.

atatürk

ATATÜRK FİLMİ OYUNCULARI KİMLER?

Aras Bulut İynemli - Mustafa Kemal Atatürk

Songül Öden - Zübeyde Hanım

Mehmet Günsür - Ali Rıza Efendi

Sarp Akkaya - Enver Paşa

Esra Bilgiç - Madam Corinne

Sahra Şaş - Makbule Atadan

Bertan Asllani - Ali Fethi Okyar

Beran Kotan - Ömer Naci 

Berk Cankat - Ali Fuat Cebesoy

KISALTILMIŞ VERSİYONU YAYINLANACAK

Aslında ilk dizi olarak çekilmesi planlanan ancak Disney Plus'un son anda yayın fesi kararı sonrasında film olarak yayınlanması planlanan Atatürk filmi 29 Ekim Pazar akşamı kısaltılmış versiyonu olarak ekranlarda olacak.

Atatürk'ü canlandıran Aras Bulut İynemli'de başarısı ile gönülleri fethederken, çekimler sonrasında bile filmin etkisinde kaldığını açıkladı. Çanakkale Savaşı zamanının çekimlerinde kendine gelemediğini sanki o tarihe gömülü kaldığını ifade eden oyuncu bu sahnenin ikinci filmde gösterileceğini açıkladı.

ATATÜRK FİLMİ NE ZAMAN YAYINLANACAK

29 Ekim 2023 Pazar akşamı FOX TV ekranlarında Atatürk filminin ilk bölümü izlenecek. Daha sonra filmin ilk bölümü 3 Kasım'da, ikinci bölümü ise 5 Ocak 2024'te vizyona girecek.