Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Arap Kadri ve Tarzan’ın Vizyon Tarihi Neden Değişti? Yeni Tarih Belli Oldu Mu?

70’lerin ve 80’lerin sevilen karikatürleri Arap Kadri ve Tarzan, sinemada! Salon sorunu nedeniyle vizyon tarihi ertelenen film, nostalji ve kahkaha dolu bir macera vaat ediyor.

Yayın Tarihi: 13.12.2023 12:57
Güncelleme Tarihi: 13.12.2023 12:57

Arap Kadri ve Tarzan’ın Vizyon Tarihi Neden Değişti? Yeni Tarih Belli Oldu Mu?

Arap Kadri ve Tarzan Filmi Vizyon Tarihi Değişti

70’li ve 80’li yılların popüler karikatürleri arasında yer alan Arap Kadri ve Tarzan, beyazperdeye taşınıyor. Tekin Aral’ın kaleme aldığı, Latif Demirci’nin çizdiği, Fırt Dergisi’nde okuyucularla buluşan bu eğlenceli ikilinin maceraları, sinema severler tarafından merakla bekleniyordu. Ancak filmin vizyon tarihi, salon sorunu nedeniyle ertelendi.

Arap Kadri ve Tarzan Ne Zaman Vizyona Girecek?

Birsen Altuntaş'ın haberine göre, Filmin yapımcıları, dağıtımcı firmayla salon sayısı konusunda anlaşamadıkları için ertelendi. Bu nedenle, 15 Aralık’ta vizyona girmesi planlanan Arap Kadri ve Tarzan filminin yeni vizyon tarihi henüz belli değil. Filmin galası ise bu akşam (13 aralık) yapılacak.

Bu arada, Arap Kadri ve Tarzan filmi, vizyon tarihi ertelenen ikinci film oldu. Geçen hafta, İlhan Şen ve Cemre Baysel’in başrollerini paylaştığı Aşk Filmi de, sinema salonlarının Ölümlü Dünya filmine daha fazla yer ayırması nedeniyle gösterim tarihini ileriye attı.

Arap Kadri ve Tarzan Filminin Oyuncu Kadrosu

Arap Kadri ve Tarzan filminin oyuncu kadrosu, ünlü isimlerden oluşuyor. Ahmet Mümtaz Taylan, Necip Memili, Zeynep Çamcı, Yalçın Hafızoğlu, Melis İşiten, Birgül Ulusoy, Taner Turan, Cem Zeynel Kılıç, Hira Koyuncuoğlu, Eda Özel, Yaşar Karakulak, Neslihan Yeldan ve Sinan Bengier, filmde başlıca rolleri üstleniyorlar. Filmin yönetmenliğini ise Emre Kavuk yapıyor.

Arap Kadri ve Tarzan Filmi Fragmanı

Film, Arap Kadri ve Tarzan’ın 30 yıl sonra günümüz İstanbul’una gelmeleri ve başlarına gelen komik olayları konu alıyor. Filmde, 1980’lerin mizah anlayışı ile bugünün toplumsal ve kültürel değişimleri arasındaki çatışma ve uyum da işleniyor. Film, hem nostalji hem de kahkaha vaat ediyor. Film'in fragmanını linkten izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=yrqo1rnmsjM