Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Aracı olan emekliye müjde! Kamu Bankası'ndan bedava hizmet geliyor

Hükümetin yanı sıra bankalar tarafından da emekliye özel olarak bir çok program sunuluyor. Geri iade hizmetleri, fatura destekleri, kredi kampanyalarının yanı sıra bir çok destek ile alakalı olarak bankalar ay ay kampanyalarını güncelliyor.

Yayın Tarihi: 15.06.2024 15:40
Güncelleme Tarihi: 15.06.2024 15:40

Aracı olan emekliye müjde! Kamu Bankası'ndan bedava hizmet geliyor

Ehliyeti olan ve araç sahibi olan emekli için son dakika gelilşmeler mevcut. Hayat koşullarının zorlaşmaya devam ettiği şu günlerde emeklilere bir çok destek imkanı sunuluyor. Temmuz zammı öncesinde emekliye sosyal destek hizmetleri ile alakalı onaylar verilirken, destek ödemeleri ile alakalı olarak da gelişmeler yakından takip ediliyor. Hükümetin yanı sıra bankalar tarafından da emekliye özel olarak bir çok program sunuluyor. Geri iade hizmetleri, fatura destekleri, kredi kampanyalarının yanı sıra bir çok destek ile alakalı olarak bankalar ay ay kampanyalarını güncelliyor. Tam da bayram öncesinde Ziraat Bankası tarafından başlatılan kampanya, yola çıkacak olan emekliye destek sağlamayı hedefliyor. 

tll

Hem HGS kullanıcıları hem de emeklileri yakından ilgilendiren kampanyada ücretsiz HGS etiketi hizmeti ile birlikte bir çok avantaj sağlanıyor. Hızlı Geçiş Sistemi'nde (HGS) bilindiği üzere geçmiş aylarda alt limit 100 TL'den 175 TL'ye yükseltilmişti. Otoyol ve köprü geçişlerinde bakiye sorununun ortadan kalkmasını hedefleyen bu uygulama sonrasında Ziraat Bankasında artan fiyatlara istinasen yeni program başlatıldığı belirtilmiş bulunuyor. 

tll

ZİRAATTEN EMEKLİLERE ÜCRETSİZ HGS

Ulaşım yükünün arttığı şu günlerde gerek emekli, gerekse de çalışan kendilerine sunulan fırsatları yakından takip ediyor. Ziraat Bankası tarafından başlatılan ücretsiz HGS etiketi uygulaması ile birlikte emeklinin ulaşım masrafları konusnda bir nebze de olsa destek sağlanması hedefleniyor. Sunulan bu hizmetin yanı sıra %25 indirimli kiralık kasa hizmeti sunan banka ücretsiz para transferi ve özel vadeli mevduat faiz avantajını da açıklamış bulunuyor. Öte yandan başvuran emekliye 12.000 TL'ye varan promosyon ödemesi yapılıyor