Bist 100
9.347,17 0%
DOLAR
30,98 -0,08%
EURO
33,65 0,18%
ALTIN
2.004,62 -0,17%

Ankara’nın binlerce tarlasında sofraların vazgeçilmez sebzesinin hasatı başladı! Tarlada 8 markette 20 TL’ye satılıyor

Ankara’nın ürün çeşitliliği ve beraberinde verimli toprağı ile ünlü olan Beypazarı’nda binlerce tarlada ıspanak hasatı başladı. Binlerce dönüm tarlada hasatı yapılan ıspanağın faydaları ise saymakla bitmiyor. Her sofranın vazgeçilmez sebzelerinden birisi olan ıspanak adeta vitamin deposu. Yılın sekiz ay kesintisiz olarak üretilen ıspanağın güncel olarak tarlada kilosu 8 TL iken markette 20 TL.

Yayın Tarihi: 29.11.2023 11:02
Güncelleme Tarihi: 29.11.2023 11:02

Ankara’nın binlerce tarlasında sofraların vazgeçilmez sebzesinin hasatı başladı! Tarlada 8 markette 20 TL’ye satılıyor

Ankara’nın Beypazarı ilçesinde beklenen hasat sonunda başladı. Binlerce dönüm tarla içersinde kışlık ıspanağın hasatı başladı. Sekiz ay kesintisiz olarak üretilen ıspanağın kilosu güncel olarak tarlada 8 TL iken markette 20 TL’ye satışa çıkartılıyor. Bol miktarda C, E ve B vitaminleri, demir, magnezyum ve kalsiyum içeren ıspanak ek olarak sağlık açısından da oldukça önemli. Vücutta kan pıhtılaşmasının önüne geçebiliyor. Damar ve kalp hastalıklarına da karşı koymamızı sağlayan ıspanağın Beypazarı’nda sekiz ay boyunca kesintisiz üretimine devam edilecek.

TARLADA 8 MARKETTE 20 TL’YE SATIŞTA

Ispanak hasatı yapan çiftçi Veysel Uysal konuyla ilgili açıklamalarını dile getirdi; "Tarlada şu an güncel olarak ıspanağın kilosu 8 TL, marketlerde fiyatlar ise ortalama 20 TL bandında ilerliyor. Bu kadar fiyat farkının olmasının ana nedeni ürünün gerçekten çok fazla el değiştirmesi." sözlerini dile getirdi.

ıspanak

SEKİZ AY ARA VERMEDEN ISPANAK ÜRETCEĞİZ 

Yılın sekiz ayı ara vermeden ıspanak üretimi yapabildiklerini dile getiren Uysal; "Biz ıspanağın ilkbahar mevsiminde rakımı düşük olan yerlerde özenle ekimini yaparız. Temmuz ayından sonra ise rakamı yüksek olan yaylara yaylalara çıkarak ekim yaparız. 25 Ağustos’tan sonra tekrardan alçak noktalara inerek hasatımızı gerçekleştiririz. Biz Nisan ayının başından aralık ayının 15’ine kadar ıspanak üretimine devam ediyoruz. Sekiz ay kesintisiz bir şekilde ıspanak yaparak sunuyoruz." sözlerini dile getirdi.