Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Altın Kafes dizisi nerede çekildi? Onur'un yaşadığı konak nerede? Altın Kafes hangi il, ilçelerde çekiliyor?

ATV’de yayınlanan Altın Kafes dizisi, izleyicilerin ilgisini çekmeyi başardı. Dizinin konusu, oyuncuları ve çekim yerleri merak ediliyor. Peki, Altın Kafes dizisi nerede çekiliyor? Hangi mahalle ve köyde çekimler yapılıyor? İşte detaylar…

Yayın Tarihi: 03.12.2023 19:42
Güncelleme Tarihi: 03.12.2023 19:42

Altın Kafes dizisi nerede çekildi? Onur'un yaşadığı konak nerede? Altın Kafes hangi il, ilçelerde çekiliyor?

ARC Film’in yapımcılığını üstlendiği Altın Kafes dizisi, The Last Empress isimli Kore dizisinden uyarlanmıştır. Dizinin yönetmen koltuğunda Cem Akyoldaş, senaryosunu ise Rahşan Çiğdem İnan kaleme almıştır. Dizinin başrollerinde Aytaç Şaşmaz ve Şifanur Gül yer alıyor.

Altın Kafes dizisi, Onur ile Zeynep’in büyük bedeller ödeyecekleri aşk hikayesini anlatıyor. Onur, zengin bir ailenin oğlu olarak hayatını sürdürürken, Zeynep ise fakir bir mahallede yaşayan bir kızdır. Onur, Zeynep’i görür görmez aşık olur ve onunla evlenmek ister. Ancak Onur’un ailesi, Zeynep’i kabul etmez ve onu altın bir kafese hapseder.

Altın Kafes dizisinin çekimleri, İstanbul’da başlamıştır ve burada devam etmektedir. Dizinin çekimlerinde İstanbul’un birçok farklı ilçesi, mahallesi ve köyü kullanılmaktadır. Dizinin çekim yerleri ve mekanları, izleyiciler tarafından da merak edilmektedir.

Altın Kafes dizisinin çekim yerleri ve mekanları nelerdir?

Altın Kafes dizisinin çekim yerleri ve mekanları, dizinin hikayesine uygun olarak seçilmiştir. Dizide, Onur’un ailesinin yaşadığı lüks konak, Zeynep’in mahallesindeki ev, Onur ve Zeynep’in evlendikten sonra gittikleri yerler, dizinin önemli mekanları arasındadır.

Altın Kafes dizisinin çekim yerleri ve mekanları arasında şunlar bulunmaktadır:

Onur’un ailesinin yaşadığı konak: Dizide, Onur’un ailesinin yaşadığı konak, İstanbul’un Sarıyer ilçesindeki Emirgan Mahallesi’nde bulunan Sait Halim Paşa Yalısı olarak gösterilmektedir. Bu yalı, 19. yüzyılda inşa edilmiş ve Osmanlı döneminde önemli kişilere ev sahipliği yapmıştır. Günümüzde ise kültür ve sanat etkinlikleri için kullanılmaktadır.

Zeynep’in mahallesindeki ev: Dizide, Zeynep’in mahallesindeki ev, İstanbul’un Beyoğlu ilçesindeki Balat Mahallesi olarak gösterilmektedir. Bu mahalle, tarihi dokusu, renkli evleri ve kültürel çeşitliliği ile bilinmektedir. Mahallede, Zeynep’in evinin yanı sıra, Onur’un Zeynep’e aldığı dükkân, Zeynep’in arkadaşlarının çalıştığı kafe gibi mekanlar da bulunmaktadır.

Onur ve Zeynep’in evlendikten sonra gittikleri yerler: Dizide, Onur ve Zeynep’in evlendikten sonra gittikleri yerler arasında, İstanbul’un Boğaz Köprüsü, Kız Kulesi, Galata Kulesi, Sultanahmet Camii, Ayasofya Müzesi gibi simgesel mekanları yer almaktadır. Bu mekanlar, İstanbul’un tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini yansıtmaktadır.

Altın Kafes dizisi ne zaman başladı? 

Altın Kafes dizisi, 3 Kasım 2023 tarihinde ATV’de yayın hayatına başladı.

Altın Kafes dizisi kaç bölüm olacak? 

Altın Kafes dizisinin kaç bölüm olacağı henüz belli değildir. Ancak dizinin Kore versi olan The Last Empress, 52 bölüm sürmüştür.

Altın Kafes dizisi ne zaman yayınlanıyor? 

Altın Kafes dizisi, her Çarşamba akşamı saat 20.00’de ATV’de yayınlanmaktadır.

Altın Kafes dizisi oyuncuları kimlerdir? 

Altın Kafes dizisinin oyuncuları arasında, Aytaç Şaşmaz (Onur), Şifanur Gül (Zeynep), Cemre Baysel (Ece), Uğur Çavuşoğlu (Hakan), Nilgün Türksever (Nermin), Tülay Günal (Sema), Burak Tamdoğan (Murat), Ebru Aykaç (Gülay), Burak Çelik (Emir), Cemre Gümeli (Selin), Cem Kılıç (Ferit), Seda Güven (Ceyda), Ece Özdikici (Elif), Cemrehan Karakaş (Mert), Melisa Akman (Melis), Eylül Ersöz (Eylül), Ege Aydan (Süleyman), Ebru Nil Aydın (Nurten), Ebru Üstüntaş (Şule), Cem Emüler (Hasan), Cemre Ebuzziya (Zehra), Cemre Nihan Akay (Nihan), Efe Tunçer (Efe), Ege Kökenli (Ege), Ege Özgür (Ege) gibi isimler yer almaktadır.