Bist 100
9.679,8 1%
DOLAR
32,43 0,21%
EURO
34,54 0,28%
ALTIN
2.436,93 0,43%

Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı için geri sayım başladı

Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı, 17 Kasım Cuma günü sinemalarda vizyona giriyor. Suzanne Collins'ın aynı adlı romanından uyarlanan film, Katniss Everdeen'in katıldığı 74. Açlık Oyunları'ndan yıllar önce, Coriolanus Snow'un gençliğini konu alıyor.

Yayın Tarihi: 16.11.2023 16:29
Güncelleme Tarihi: 16.11.2023 16:29

Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı için geri sayım başladı

Yarın vizyona girecek olan Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı, Panem'in acımasız başkanı Coriolanus Snow'un gençlik yıllarına odaklanıyor.

Film, 10. Açlık Oyunları'na katılacak olan 12. Bölge'nin temsilcisi Lucy Gray Baird'in mentorluğunu üstlenen Snow'un hikayesini anlatıyor. Snow, Capitol'deki savaştan sonra düşen aile onurunu yeniden kazanmak için bu görevi kabul eder. Ancak Lucy Gray'in hasat töreni sırasında söylediği şarkı, tüm Panem'in dikkatini çeker ve Snow'un planlarını alt üst eder.

Lucy Gray'in halk desteğini kazanması üzerine Snow, onu hayatta tutmak için yeni bir plan yapar. İkili, şovmenlik yeteneklerini ve yeni edindikleri politik anlayışlarını kullanarak hayatta kalma mücadelesi verir. Filmde genç Snow'u Tom Blyth, Lucy Gray'i ise Rachel Zegler canlandırıyor. Viola Davis, Jason Schwartzman ve Peter Dinklage de filmin oyuncu kadrosunda yer alıyor.

Suzanne Collins'ın aynı adlı romanından uyarlanan filmin yönetmenliğini Francis Lawrence üstleniyor. Senaryo ise Michael Arndt ve Michael Lesslie tarafından kaleme alındı.