Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

3 ay doğalgaz, kömür desteği verilecek! Belediye yakacak desteği startını verdi

Uzun süredir kış mevsiminde evleri yaza dönüştüren destek programı Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yaşayan haneleri sevindirirken, 2023 2024 kış sezonu ile alakalı da destek ödemelerine start verildiği açıklanmış bulunuyor.

Yayın Tarihi: 14.12.2023 11:39
Güncelleme Tarihi: 14.12.2023 11:39

3 ay doğalgaz, kömür desteği verilecek! Belediye yakacak desteği startını verdi

Havaların soğuması ile birlikte dar gelirli vatandaş hanelerini nasıl ısıtacağına dair giderleri nasıl karşılayacağını düşünüyor. Devlet dar gelirli vatandaşa bir çok destek sağlıyor. Soğuk kış günlerinde fatura yükünü azaltacak yardımlar devlet imkanları ile Aile Bakanlığının süzgecinden geçen hanelere sunulurken, belediyeler de türlü türlü ısınma yardımı ödemesi yapıyor. Uzun süredir kış mevsiminde evleri yaza dönüştüren destek programı Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yaşayan haneleri sevindirirken, 2023 2024 kış sezonu ile alakalı da destek ödemelerine start verildiği açıklanmış bulunuyor.

DOĞALGAZDESTEĞİ

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YAKACAK YARDIMI

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından dar gelirli olup da desteklerden faydalanan hanelere ihtiyaca göre şekillenen destekler sağlanıyor. Hali hazırda belediyenin kendi destek programlarından faydalanan hanelere ısınma desteği ödemeleri de yapılıyor. Her sene 3 ay boyunca süregelen ısınma desteği ödemeleri Aralık taksiti geçtiğimiz gün hesaplara aktarılırken, Ocak ve Şubat aylarında da desteğin devam edeceği bildirilmiş bulunuyor.

Başkent Kartı olan ihtiyaç sahibi vatandaşın ihtiyacına göre şekillenen destek ödemeleri evlerindeki kullandıkları ısınma şekline göre değişkenlik gösteriyor. Kömür kullanılan haneler ve doğalgaz kullanan hanelerin belirlenme işlemleri sonrasında milyonlarca lira Başkent Kart hesapların aktarıldığı açıklandı.

 ‘Çocuklar Üşmesin Diye' sosyal yardım programından faydalanan hanelere ödenen ısınam desteği miktarı ile alakalı da açıklama yapılmış bulunuyor. Isınma şekli soba olan 25 bin heneye ve ısınma şekli doğalgaz olan 153 bin 654 aileye ısınma desteği ödemeleri tamamlanırken bu ödemelerin Ocak ve Şubat ayında da ödeneceği belirtildi.