Bist 100
10.767,85 0%
DOLAR
32,93 0,09%
EURO
35,4 0,05%
ALTIN
2.454,23 -0,12%

1 sene boyunca ödenecek: Aylık 1600 TL destek başvuruları bu sabah başladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gün gün yeni kalem destek ödemeleri ile alakalı açıklamalar yapılmaya devam ediyor.

Yayın Tarihi: 18.05.2024 14:11
Güncelleme Tarihi: 18.05.2024 14:13

1 sene boyunca ödenecek: Aylık 1600 TL destek başvuruları bu sabah başladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gün gün yeni kalem destek ödemeleri ile alakalı açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Bu kapsamda dar gelirli olma şartına sağlanan destekler, öğrenci, yaşlı, kadın, engelli gibi bir çok kategoride sağlanıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın dar gelirli vatandaşlara yönelik maddi yardım destekleri, ekonomik zorluklarla mücadele eden bireyler için bir can simidi görevi görmeye devam ediyor. Bakanlık toplumun dezavantajlı kesimlerine maddi destek sağlayarak, onların yaşam kalitesini arttırmayı hedefliyor.

tll

Bu yardım programları arasında dikkat çeken bir destek de askerlik görevini yerine getiren bireylerin ailelerine yönelik olduğu açıklanırken, 3294 sayılı kanun kapsamında, askerlik süresince ailelere maddi destek imkanı sağlanıyor. Bu destek, evli askerlerin eşlerine veya bekâr askerlerin anne-babalarına yapılıyor. Program için başvuru şartı mevcut iken dar gelirli birey için başvurular, kimlik kartı ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına şahsen yapılabiliyor.

tll

Asker Desteği Ödeme Detayları

Eşi ya da çocuğu askerde olan dar gelirli onayı almış ailelere yapılan bu özel yardım, aylık 800 TL olarak belirlenmiş ve her iki ayda bir toplamda 1.600 TL olarak ödeniyor. Düzenli destekler arasında yer alan askerlik desteği bir sene boyunca kesintisiz olarak 2 ayda bir hesaplara aktarılıyor.

 toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik refaha ulaşmasında önemli bir rol oynayan Aile Bakanlığı'nın destekleri, maddi yüklerin hafifletilmesi konusunda öncülük ediyor