Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

1-2 çocuğu olan bayram hediyesi! 5.330 TL- 10.000 TL IBAN'a geçti Hemen bakmanız gerekiyor

Devletimizin çocuklara verdiği önemin yeri bir ayrı. Çocukların okuyabilmesi, ailesinin yanında kalabilmesi ve tüm ihtiyaçlarının karşılanabilmesi adına devlet tarafından bir çok destek sağlanıyor. Her ay düzenli olarak ödenen çocuk destekleri, dar gelirli ve toplum tarafından dezavantajlı kesime sağlanıyor.

Yayın Tarihi: 15.06.2024 14:32
Güncelleme Tarihi: 15.06.2024 14:32

1-2 çocuğu olan bayram hediyesi! 5.330 TL- 10.000 TL IBAN'a geçti Hemen bakmanız gerekiyor

Devletimizin çocuklara verdiği önemin yeri bir ayrı. Çocukların okuyabilmesi, ailesinin yanında kalabilmesi ve tüm ihtiyaçlarının karşılanabilmesi adına devlet tarafından bir çok destek sağlanıyor. Her ay düzenli olarak ödenen çocuk destekleri, dar gelirli ve toplum tarafından dezavantajlı kesime sağlanıyor. Düzenli olarak ödemeler hanede bulunan iki çocuğa kadar sağlanırken, Aile Bakanlığı aracılığı ile ödenen bu destek çocuğun eğitim, sağlık hayatına katkı sağlaması ve ailesinin yanında kalmasını hedefliyor. SED desteği adı altında her ay düzenli olarak Aile Bakanlığı aracılığı ile milyonlarca destek ödemesi yapılıyor. 

tll

SED DESTEĞİ HESAPLARA AKTARILDI

 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş tarafından ay ay hesaplara yatırılacak tutar ve tarih ile alakalı açıklama yapılıyor. Tam da bayram dönemine gelen Haziran ayı taksitleri ile alakalı olarak geçtiğimiz hafta bakanlık tarafından erken ödeme müjdesi gelmemeiş ve hak sahibi haneler bayramdan sonra ödemelerini alacağını tahmin etmişti. Ancak bu sabah saatlerinde Aile Bakanı Göktaş tarafından yapılan açıklamada bugün itibari ile bayram desteği olarak SED ödemelerinin hesaplarfa aktarılacağı belirtildi.  Bu sayede milyonlarca aile, çocuklarının eğitim ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamak için önemli bir desteğe bayramdan önce kavuşmuş oldu. 

tll

ÇOCUKLARIN GELECEĞİ ÖNEMLİ

Bakan Göktaş, SED programının önemine değinerek, "Çocuklarımızın geleceği bizim için çok önemli. Onların en iyi şekilde yetişmeleri için her türlü desteği vermeye hazırız. SED programı da bu desteğin önemli bir parçasını oluşturuyor" derken an itibari ile hak sahibi bireyin e-Devlet hesabı üzerinden kontrol etmesi gerekliliği bildirildi. 

 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere her ay verilen Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) yardımı, çocukların temel ihtiyaçlarının karşılanması ve eğitim masraflarının hafifletilmesi amacıyla önemli bir destek kaynağı oluşturuyor. SED hizmetinde çocuk başına yapılan ekonomik destek tutarı, 2024 yılı Ocak ayı itibarıyla ortalama 3 bin 571 liradan 5 bin 330 liraya yükseltilmiştir.