YHT biletleri 24 -30 Kasım arası yüzde 50 indirimli! Boş koltuk bulan yarı fiyatına biletini alacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olan Abdulkadir Uraloğlu 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel olarak 24 Kasım - 30 Kasım 2023 tarihleri arasında, öğretmenlerin YHT biletlerinde P indirim yapılacağını açıkladı.

YHT biletleri 24 -30 Kasım arası yüzde 50 indirimli! Boş koltuk bulan yarı fiyatına biletini alacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olan Abdulkadir Uraloğlu, tüm öğretmenlerin haklarını ödenmeyeceğini dile getirerek; "Öğretmenler günü haftasına özel olarak kıymetli öğretmenlerimize hediye sunmak istedik. Tüm yıl boyunca TCDD taşımacılık kapsamında öğretmenlerimizle bütün tren seyahatlerinde normal fiyatın %15 oranında indirim yaparak biletleri sunduk. 24 Kasım - 30 Kasım 2023 tarihleri arasında ise yüksek hızlı trenlerimiz ile ana hat trenlerimiz kapsamında öğretmenlerimizin biletlerinde %50 oranında indirim yapıyoruz. Öğretmenlerimiz yarı fiyatına tren biletlerinden yararlanabilecek." sözlerinin dile getirdi.

TCDD BİLET İNDİRİMİ

ÖZEL OKULLARDAKİ ÖĞRETMENLER DE İNDİRİMDEN YARARLANABİLECEK

Bakan Uraloğlu; "Bu uygulama kapsamında Mlli Eğitim Bakanlığına bağlı ya da bakanlık tarafından onay almış her tür ve derecedeki özel ve resmi okullarda halen daha çalışan müdür ve müdür yardımcıcıları da dahil bütün öğretmenler, araştırma ve uygulama merkezleri dahil bütün yükseköğretim kuruluşları kapsamında çalışan öğretim elemanları ve beraberinde Türk uyruklu yabancı ülkelerde yaşayan tüm öğretmenler yararlanabilecek." şeklinde konuştu. Uraloğlu indirim kampanyasından yararlanabilmek için öğretmenlerin yalnızca kimlik kartlarının ibraz edilmesinin yeterli olacağını da ekledi.