Yeşim Salkım'dan şaşırtıcı itiraflar: Sekiz senedir aşık olamıyorum, aseksüel oldum!

Sibel Arna'nın YouTube programı 'Ne Olursan Ol Rahat Ol'un 12. Bölümüne konuk olan Yeşim Salkım, şaşırtıcı itiraflarda bulundu. Sekiz senedir aşık olamayan ve aynı sürede aseksüel olduğunu açıklayan Salkım, gazeteci Sibel Arna'ya duygusal bir röportaj verdi.

Yeşim Salkım'dan şaşırtıcı itiraflar: Sekiz senedir aşık olamıyorum,  aseksüel oldum!

Yeşim Salkım, 28 yıldır söylediği "Deli Mavi" şarkısını Atatürk'e ithaf ettiğini belirtirken, aşk konusundaki deneyimlerini de paylaştı. Salkım, sekiz senedir aşık olamamış olmanın temel sebebini çevresindeki erkeklerin genellikle evli olmalarına bağladı. Pandemi döneminde tanıştığı eski bir arkadaşıyla yaşadığı başarısız ilişki deneyimini de anlatan şarkıcı, erkeklerin genellikle korkak olduğunu düşündüğünü ifade etti.

yesim salkım

Aşkın özgürlüğü kısıtladığını ve evliliğin aşkı öldürdüğünü düşünen Yeşim Salkım, duygusal zorluklar yaşadığını ve bazen geceleri ağlayarak geçirdiğini söyledi. Aseksüel olduğunu belirten Salkım, cinsel arzularla ilişki yaşayamadığını ve sadece fiziksel temas için sevişemediğini vurguladı. Biscolata erkeklerine olan ilgisinden bahseden Salkım, ancak entelektüel bir birikim aradığını ve bu nedenle bu ilişkilerin başarısız olduğunu dile getirdi.