Yakışıklı oyuncu Arka Sokaklar kadrosunda...

Arka Sokaklar, Türk televizyon tarihindeki en uzun soluklu dizilerden biri olarak adını yazdırıyor.

Yakışıklı oyuncu Arka Sokaklar kadrosunda...

Arka Sokaklar, Türk televizyon tarihindeki en uzun soluklu dizilerden biri olarak büyük bir başarı elde ediyor. Oyuncu kadrosuna bir yenisini ekleyerek dikkat çeken dizi, birçok başarılı projede yer almış olan yakışıklı oyuncu Pamir Pekin'i 'Komiser Mehmet' karakteriyle bünyesine dahil ediyor.

Ünlü aktör, Arka Sokaklar'ın 653. bölümünde izleyicileri şaşırtacak beklenmedik bir karakterle ekrana gelecek. Diziye katılan Pamir Pekin, Arka Sokaklar'ın 18 sezonluk serüveninde deneyimli oyuncularla bir arada olmanın keyfini yaşadığını dile getirdi.

Pamir Pekkan kimdir?

31 Mayıs 1979 tarihinde İstanbul'da doğan Pamir Pekkan, Marmara Üniversitesi Ekonometri Bölümü ile lisans eğitimini tamamladı. Modellik yapmaya başlayan Pekkan, Egos Jöle reklamında oynayarak ilk kez kamera karşısına geçti.

Oyunculuğa ilk adımını 2007 yılında yayımlanan Komiser Nevzat dizisi ile atan oyuncu ardından, Vurgun, Parmaklıklar Ardında, Keskin Bıçak, Lale Devri, Tozlu Yollar, Güzel Çirkin dizilerinde kamera karşısına geçti.

2013 yılında, Günce adlı sinema filminde başrol oynadı. Bu filmdeki performansıyla, 23. Uluslararası Altın Kelebek Ödülleri'nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü kazandı. 2014 yılında, Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Cihangir karakterini canlandırdı. Bu rolüyle, büyük bir beğeni topladı.