Bist 100
9.679,8 1%
DOLAR
32,43 0,21%
EURO
34,54 0,28%
ALTIN
2.436,93 0,43%

Ünlü Türkücü Berdan Mardini: Kral Charles'a gül parfümü göndereceğim

Mardinli işadamı Berdan Mardini, memleketi Mardin'in Yaylabaşı Köyü'nde kurduğu fabrikasını zaman içinde geliştirerek yatırımlarını artırdı. Fabrikasında yetiştirdiği gül ve lavantaları kullanarak kozmetik sektörüne adım atan Mardini, geçtiğimiz günlerde Florya'da ürünlerinin tanıtımını yaptı. Türkücü, 15 yıl önce Mardin'den konak satın alan Kral III. Charles'a 'hemşehrim' diyerek, ona özel bir hediye paketi gönderme planını açıkladı.

Yayın Tarihi: 24.11.2023 12:08
Güncelleme Tarihi: 24.11.2023 12:08

Ünlü Türkücü Berdan Mardini: Kral Charles'a gül parfümü göndereceğim

Yedi yıl önce köyünde başladığı gül ve lavanta ekimiyle gerçekleştirdiği yatırımların meyvelerini toplamaya başlayan Berdan Mardini, gül yağı fabrikasından elde ettiği ürünlerle kendi markası "Berdan Mardini"yi oluşturduğunu basın toplantısında duyurdu. İstanbul Florya'da düzenlenen tanıtım etkinliğinde, parfümden duş jeline, şampuandan gül yağı losyonuna, ev ve oda mumlarına kadar geniş bir ürün yelpazesiyle kozmetik sektörüne adım attığını belirtti.

Mardini, yatırımları için 600 dönümlük tarlayı ekerek, fabrikayı kurarak, dağı delerek, fidan getirterek ve elektrik enerjisi sağlayarak toplamda 10 milyon doları aşan bir harcama yaptığını ifade etti. Bu süreçte evini ve lüks arabasını satarak işine odaklandığını ve manevi değerler ile köylülerin istihdamını ön planda tuttuğunu dile getirdi. Mardini, müteşebbis sanatçı dostlarına ve iş adamlarına çağrıda bulunarak, benzer projelerle kırsal bölgelerde istihdamın artırılmasına katkı sağlanabileceğini vurguladı.

Ürünlerinin geniş bir kesime hitap etmesine ve ulaşılabilir olmasına önem veren Berdan Mardini, ambalaj ve kutularına Mezopotamya'daki geçmiş uygarlıkların ve müzik makamlarının adlarını vererek ürünlerine özgün bir hava kattığını belirtti.