Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Üniversite öğrencilerine 750 TL burs desteği! 10 ay boyunca ödenecek

Ankara'da eğitim gören üniversite öğrencilerin Büyükşehir belediyesi tarafından sağlanan desteklerin yanı sıra Çankaya Belediyesi sınırları içerisinde ikamet eden öğrenciye de belediye tarafından destek hizmeti başladı.

Yayın Tarihi: 15.12.2023 08:20
Güncelleme Tarihi: 15.12.2023 08:20

Üniversite öğrencilerine 750 TL burs desteği! 10 ay boyunca ödenecek

Devlet üniversite öğrencilerine destek çıkarak bir çok burs ödemesi yapıyor. Buna ek olarak büyükseşhir belediyelerine ek olarak belediyeler de desteklerini zaman zaman sürdürüyor. Lise eğitimini ailesinin yanında bitirmesi akabinde kendi hayatını kurmak adına başka şehire giden okuyan öğrenci, kendi ihtiyaçlarını görmek ve ebeveynini de zorlamamak adına kendisine sunulan imkanları merakla takip ediyor. Bu kapsamda öğrenciye sunulan bir çok destek yer alıyor. Devletin sunduğu bursla ay ay hesaplara aktarılıyor. Ve öğrencinin deerecesine göre değişkenli gösteriyor. Kimi özel vakıflar da bu kapsamda desteklerini arttırıyor. 

Ankara'da eğitim gören üniversite öğrencilerin Büyükşehir belediyesi tarafından sağlanan desteklerin yanı sıra Çankaya Belediyesi sınırları içerisinde ikamet eden öğrenciye de belediye tarafından destek hizmeti başladı. Başvuran ve belirlenen şartları taşıyan öğrenciye burs ödemesi yapılıyor. “Çankaya’nın Filizleri” programı adı altında başlatılan programda binlerce öğrenciye burs ödemesi yapılması planlandığı biliniyor. Bu kapsamda burs verilecek öğrenci sayısının 3 bin olduğ belirtilmiş bulunuyor.

BURS

ÇANKAYE BELEDİYESİ BURSU

Çankaya'da ikamet eden ebeveynin okuyan çocuğuna sağlanacak olan burs programı, gönüllülerin de desteği ile hazırlanmış bir program olduğu açıklanmış bulunuyor. 2015 senesinden beri eğitim gönüllülerinin de desteği ile süre gelen destek kapsamında  (10 ay) ve aylık 750 TL ödeme yapılması planlanıyor.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE BURS BAŞVURU ŞARTLARI

Belediye sınırları içerisinde ikamet eden öğrencilere sağlanacak destek için bir kaç başvuru şartı bulunuyor. Not ortalamasının 2.70 üzerinde olan üniversiteye yeni yerleşmiş öğrenciler için  yerleştiği puan türünde ilk 50 binde olma koşulu aranmaktadır. 

GÖNÜLLÜ BAŞVURU

Çankaya Belediyesi tarafından sağlanan bursa destek olmak için de bazı şartlar aranmaktadır. Başvuran kişiden 10 aylık ay boyunva 750 TL talep edilmektedir. Bu bir öğrenciyi okutmak anlamına gelmektedir. Gönüllü istediği öğrenciye burs ödemesi yapamaz iken, istediği zaman burs ödemesi yaptığı öğrenci ile belediye aracılığı ile tanışmaktadır.