Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Twitch, cinsel içerik politikasını gevşetiyor! İşte yapılacak değişiklikler!

Twitch, artık izleyicileri uyarmak için bir etikete sahip olduğu sürece daha önce yasaklanmış bazı içeriklere izin verecek.

Yayın Tarihi: 14.12.2023 10:44
Güncelleme Tarihi: 14.12.2023 10:44

Twitch, cinsel içerik politikasını gevşetiyor! İşte yapılacak değişiklikler!

Twitch, artık haziran ayında yayıncıların yayınlarında cinsel temalar, kumar, kabalık veya diğer olgun içeriklerde kullanıcıları uyarması için başlattığı İçerik Sınıflandırma Etiketi (CCL) varsa "kasıtlı olarak vurgulanan göğüslere, kalçalara veya pelvik bölgeye" izin verecek.

Aynı şey çizilmiş, canlandırılmış veya oluşturulmuş "cinsiyete bakılmaksızın tamamen açıkta duran kadın göğüsleri ve/veya cinsel organları veya kalçaları" ile "kadın göğüsleri ve/veya kalçaları üzerindeki vücut yazıları" için de geçerli olacak.

 

EROTİK DANSLAR SERBEST OLACAK

Twitchayrıca, bu etikete sahip olmaları durumunda striptiz gibi erotik danslar içeren yayınlara karşı işlem yapmayacak. Buna karşılık, Twitch artık twerk ve direk dansı da içeren yayınlar için bir etiket gerektirmeyecek.

Uygulama, yaptığı güncellemenin bir parçası olarak, müstehcen içerik ve cinsel içerikli bölümler için ayrı kurallara sahip olmak yerine, bu ikisini Topluluk Kuralları içinde bir Cinsel İçerik Politikası olarak birleştirdi. Hession, eski müstehcen içerik politikasının endüstri standartlarıyla uyumlu olmadığını ve kadın yayıncıların orantısız bir şekilde cezalandırılmasına neden olduğunu söyledi.

Twitch cinsel içerikle ilgili bazı kısıtlamaları gevşetiyor olsa da, bu durum seks oyunlarına, cinsel şiddete ya da pornoya kapı açmıyor. Uygulama, bunların tamamen yasak olduğunu savunuyor. Kullanıcılar, ana sayfada 18 yaş üstü yayınları da göremeyecek. Uyuşturucu, sarhoşluk veya aşırı tütün kullanımı; şiddet ve grafik tasvirler; kumar ve / veya cinsel temaları gösteren etiketlere sahip herhangi bir canlı yayın, Twitch'in ana sayfasında öneri olarak görünmeyecek.