Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Tuzla'daki fabrikada çıkan yangın yakınındaki ormanlık alana da sıçradı!

Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alan bir fabrikada çıkan yangın, yakınındaki ormanlık alana da sıçradı!

Yayın Tarihi: 18.06.2024 17:00
Güncelleme Tarihi: 18.06.2024 17:00

Tuzla'daki fabrikada çıkan yangın yakınındaki ormanlık alana da sıçradı!

Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bir otomotiv yedek parça fabrikasında dün öğle saatlerinde başlayan yangın, kısa süre içinde fabrikanın büyük bir bölümünü etkisi altına aldı. 

Dün öğle saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle başlayan yangın, kısa sürede fabrikanın büyük bölümünü etkisi altına aldı. Yangına, İstanbul ve Kocaeli'den sevk edilen toplam 56 araç ve 167 itfaiye personeli müdahale ederken, çevredeki ormanlık alana sıçrama riskine karşı hava araçları da yangına müdahale ediyor.

Zaman zaman patlamalar meydana geliyor! 

Yangın sırasında zaman zaman patlamalar meydana gelirken durum, itfaiye ekiplerinin işini zorlaştırıyor. Patlama riski nedeniyle güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarılırken, görevliler dışında kimsenin alevlerin yükseldiği alana yaklaşmasına izin verilmiyor.

Valilikten ilk açıklama geldi! 

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, yangının Aydınlı Mahallesi Deri Sanayi Yolu Sokak'ta bulunan fabrikalar bölgesinde çıktığı belirtilerek, olay yerine çok sayıda itfaiye ve AFAD Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler ekibinin sevk edildiği duyuruldu. 

İstanbul Valisi Davut Gül, Tuzla Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl ile birlikte yangın bölgesinde incelemelerde bulundu. Basın mensuplarına açıklama yapan Vali Gül, yangının komşu parsellere de kısmen sirayet ettiğini ve tüm kurumların yangının daha fazla yayılmasını önlemek için yoğun çaba sarf ettiğini belirtti ve ekledi:

“Şu an itibarıyla korkulan çok fazla bir şey yok ama yangın devam ediyor, henüz kontrol altına alınmadı.”