Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,79 1,53%
EURO
35,16 0,53%
ALTIN
2.447,14 2,86%

TRT Haber ekibine İsrail polisinden saldırı: Kamerayı kırdı

İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs’te Mescid-i Aksa’da cuma namazı öncesinde Filistinlilere saldırırken, olayları canlı yayında aktaran TRT Haber ekibine de saldırdı. İsrail polisi, silahının dipçiği ile vurarak TRT Haber kamerasını kırdı.

Yayın Tarihi: 17.11.2023 16:08
Güncelleme Tarihi: 17.11.2023 16:08

TRT Haber ekibine İsrail polisinden saldırı: Kamerayı kırdı

TRT Haber muhabiri Muratcan Öztürk, kameraman Ahmet Bağış ve diğer ekip üyeleri, İsrail polisinin Mescid-i Aksa’ya girmek isteyen Filistinlilere engel olmaya çalıştığı ve zor kullandığı anları canlı yayında izleyicilere aktarıyordu.Bu sırada İsrail polisi, TRT Haber ekibine yaklaşarak fiziki müdahalede bulundu.

İsrail polisi, silahının dipçiği ile vurduğu TRT Haber kamerasını kırdı ve ekip üyelerini bölgeden uzaklaştırmaya çalıştı.

TRT Haber ekibi, saldırı sonrası canlı yayına devam ederek yaşananları anlatmaya çalıştı. Muratcan Öztürk,TRT Haber muhabiri, İsrail'in Mescidi Aksa dışında da namaz için toplanılmasına izin verilmediğine dikkat çekerek "Her yerde bir engelleme, baskı var" diye aktardı.

İsrail polisinin Mescid-i Aksa’da Filistinlilere yönelik saldırısı, uluslararası kamuoyunda tepki çekti.

Birleşmiş Milletler (BM), İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve Avrupa Birliği (AB) gibi kuruluşlar, İsrail’i kınayarak, Mescid-i Aksa’nın statüsüne saygı göstermesini ve Filistinlilerin ibadet özgürlüğünü ihlal etmemesini istedi.