Bist 100
9.693,46 1%
DOLAR
32,5 0,08%
EURO
34,78 -0,12%
ALTIN
2.483,97 0,48%

Tekirdağlı balıkçılar av yasağı başlamadan paydos etti!

Karadeniz ve Marmara'da umduğunu bulamayan Tekirdağlı balıkçılar teknelerini barınağa toplayarak sezonu bitirdiler.

Yayın Tarihi: 03.04.2024 14:03
Güncelleme Tarihi: 03.04.2024 14:03

Tekirdağlı balıkçılar av yasağı başlamadan paydos etti!

Karadeniz ve Marmara Denizi’nde umduğunu bulamayan balıkçılar, 15 Nisan’da başlayacak olan av yasağından önce avlanmayı bıraktı. 

Marmara’da geçtiğimiz ay umduklarını bulamadıkları için Karadeniz’de avlanan Tekirdağlı balıkçılar, orada da balığın azalması nedeniyle kente geri dönüş yaptı. Tekirdağ’da Süleymanpaşa ilçesinde bir barınağa gırgır teknelerini toplayan balıkçılar, avlanmayı erken bıraktılar. 

tekirdağ

Ağlarını onarmaya başlayan balıkçıların yanı sıra başka şehirlerden Tekirdağ’a gelen tayfalar da ağ onarma mesailerini tamamladıktan sonra memleketlerine dönmüş olacaklar. 

1 Eylül tarihine kadar avlanma yasağı var! 

Balıkçıların son 2 aylık sürede balık avının umdukları gibi gitmediğini aktaran Tekirdağ Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, balıklar azaldığı için avlanmayı bıraktıklarını söyledi. 

tekirdağ balık

Büyük teknelerin ortak bir karar alarak avlanmayı erken bıraktığını aktaran Pehlivanoğlu, 12 metrenin altındaki teknelerin balıkçılarının avlanma faaliyetlerini devam edeceğini kaydetti. Bu kapsamda balıkçıların istavrit ve tekir tutacaklarını, bu sayede de vatandaşların taze balık yemeye devam edebileceğini ekledi.