Bist 100
10.771,36 0%
DOLAR
32,82 0,04%
EURO
35,24 -0,18%
ALTIN
2.437,21 -1,62%

Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu Dubai’ye mi kaçtı?

İstanbul’da bir moto kuryenin hayatını kaybetmesine sebep olan Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu, diplomatik pasaportunu kullanarak Türkiye’den kaçtı. Somalili bir diplomat, cumhurbaşkanının oğlunun Dubai’ye gittiğini iddia etti.

Yayın Tarihi: 11.12.2023 18:30
Güncelleme Tarihi: 11.12.2023 18:30

Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu Dubai’ye mi kaçtı?

İstanbul’da 30 Kasım’da meydana gelen trafik kazasında, Somali Cumhurbaşkanı Hassan Sheikh Mohamud’un oğlu Mohamed Hassan Sheikh Mohamud’un kullandığı Somali Büyükelçiliği’ne ait araç, moto kurye Yunus Emre Göçer’e çarptı. Göçer, yoğun bakıma alındı ancak 6 Aralık’ta hayatını kaybetti.

Euronews’ın haberinde yer alan iddiaya göre, Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu ise, savcılık tarafından sorgulanmadan karakoldan serbest bırakıldı ve 2 Aralık’ta tarifeli uçakla Türkiye’den ayrıldı. ,Türkiye’deki resmi makamlar, Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlunun nereye gittiği ve nasıl kaçtığı konusunda henüz bir açıklama yapmadı.

Associated Press’e konuşan ismini açıklamak istemeyen Somalili bir diplomat, Mohamed Hassan Sheikh Mohamud’un kazadan sonra Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrine gittiğini öne sürdü.

Diplomat, cumhurbaşkanının ailesinin diplomatik pasaportla seyahat ettiğini ve daha önce Türkiye’de yaşadığını söyledi.

Bu olay, Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlunun diplomatik dokunulmazlığının sınırlarını zorladığı ve Türkiye’nin adalet sistemini ihlal ettiği yönünde eleştirilere neden oldu. 

Göçer’in ailesi ve arkadaşları, Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlunun yargılanması ve cezalandırılması için adalet talep ediyor.