Soğuk algınlığıyla başa çıkmanın doğal yolları! İşte evde kolayca uygulayabileceğiniz pratik çözümler…

Bazı doğal çözümler, soğuk algınlığı belirtileri hafifletmeye yardımcı olabilir. İşte soğuk algınlığı belirtilerini azaltacak doğal çözümler…

Soğuk algınlığıyla başa çıkmanın doğal yolları! İşte evde kolayca uygulayabileceğiniz pratik çözümler…

Soğuk algınlığı, soğuk algınlığına neden olan virüsler tarafından bulaşan yaygın bir üst solunum yolu enfeksiyonudur. Burun tıkanıklığı, hapşırık, boğaz ağrısı, öksürük, ateş ve yorgunluk gibi belirtilere neden olur.

SOĞUK ALGINLIĞINA KARŞI SAVAŞAN DOĞAL ÇÖZÜMLER

- Bol C vitamini tüketmek: C vitamini, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Portakal, mandalina, limon, çilek, brokoli ve karnabahar gibi C vitamini açısından zengin besinler tüketin.

C vitamini

- Bol su tüketmek: Su, vücudunuzu nemlendirmeye ve mukusun incelmesine yardımcı olur. Bu da soğuk algınlığı virüslerinin vücuttan atılmasını kolaylaştırır.

- Tuzlu suyla gargara yapmak: Tuzlu su, boğaz ağrısını hafifletmeye yardımcı olur. Bir bardak ılık suya yarım çay kaşığı tuz ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı ağzınızda 30 saniye boyunca çalkalayın.

- Zencefil çayı tüketmek: Zencefil, antiinflamatuar ve antiviral özelliklere sahiptir. Bir parça zencefili ince ince doğrayın ve bir bardak sıcak suya ekleyin. 10 dakika demlenmesini bekleyin ve süzün.

zencefil çayı

- Bal tüketmek: Bal, antibakteriyel ve antiviral özelliklere sahiptir. Bir bardak sıcak suya bir çay kaşığı bal ekleyin ve karıştırın.

- Ihlamur çayı tüketmek: Ihlamur, boğaz ağrısını hafifletmeye ve ateşi düşürmeye yardımcı olur. Bir bardak sıcak suya bir tutam ıhlamur yaprağı ekleyin ve 10 dakika demlenmesini bekleyin.