Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Saray'dan Bahçeli'nin ittifak sözleri sonrası dikkat çeken 'ilke' paylaşımı!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıklamalarının ardından Cumhur İttifakı’nda gerilim yaşandığı iddiaları güçlenirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Saray’daki danışmanından dikkat çeken bir paylaşım geldi.

Yayın Tarihi: 15.06.2024 11:46
Güncelleme Tarihi: 15.06.2024 11:46

Saray'dan Bahçeli'nin ittifak sözleri sonrası dikkat çeken 'ilke' paylaşımı!

Geçtiğimiz hafta ittifak ortağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen MHP lideri Devlet Bahçeli’nin yazılı açıklamada bulunmuştu. Yazılı açıklamalar tartışılmaya devam ederken, Saray’dan gelen paylaşım dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi Ahmet Selim Köroğlu, X medya hesabından paylaşım yaptı. Yaptığı paylaşımda ise bir ittifakta gereken aranan ilkelerden bahsetti! 

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in cinayetinin ardından bugünlerde Ayşe Ateş sıklıkla gündeme gelirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme yapacağı da aktarılmıştı. Bunun üzerine görüşme ertelenirken, Ayşe Ateş, Devlet Bahçeli’nin ültimatomu nedeniyle görüşmenin ertelendiğini iddia etmişti. Tüm bunların yaşandığı sırada Erdoğan ve Ayşe Ayşe görüşmesini yaparken, Devlet Bahçeli “her zaman Erdoğan’ın yanındayız” temalı bir yazılı açıklama yapmıştı. Bu açıklama da yine gündem olurken, yazılı açıklamada Bahçeli ittifak çağrısında bulunmuştu. 

Tüm bunların üzerine de Ahmet Selim Köroğlu’nun yaptığı paylaşım bir hayli dikkat çekti. Köroğlu, yaptığı paylaşımda Cumhur İttifakı’nın ilkelerini 9 madde halinde sıraladı. Bu paylaşım ise herkesin dikkatini çekerek yine çeşitli spekülasyonlara neden oldu. İşte Köroğlu’nun paylaşımı: 

Cumhuriyet ittifakı