Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Samsung Galaxy A71

Samsung Galaxy A71 in özellikleri ve genel kullanıcı deneyimleri, Kamera özellikleri , işlemci ve performans gibi bilgilerini detaylı inceleyen makalemiz sizin için iyi bir rehber olabilir.

Yayın Tarihi: 27.08.2021 04:44
Güncelleme Tarihi: 27.08.2021 04:44

Samsung Galaxy A71

Samsung Galaxy A71 : Galaxy A yenilemesi başladı ve A51 ile A71, bu yeni neslin başlıkları olarak göze çarpıyor. Punch-hole, bu yeni serinin moda sözcüğü gibi görünüyor, ancak güncellenmiş yonga setleri ve kameralarda da beklentinizi yüksek tutmalısınız. Galaxy A71 ile güncellenen tüm uç özelliklere sahip olabilirsiniz.

Samsung Galaxy A71 Fiyatı

Aslında bu içeriği hazırladığımız tarihte 3.636 TL’den başlayan Samsung Galaxy A71 fiyatları,  şuanda internet üzerinde en uygun 4.650 TL‘den satılmaktadır. Samsung’un telefonlarının harika özelliklerini daha düşük bir fiyata sunduğu örneklerden bir tanesi. En üst düzey özelliklere ve teknik özelliklere ihtiyaç duyulmadığı sürece A71, muhtemelen çoğu insan için mükemmel bir Android telefon olarak görülecek.

Samsung Galaxy A71 Ekran Özellikleri

Galaxy A71, 20: 9 en boy oranına ve 2.400 x 1.080 çözünürlüğe sahip, 6,7 inç Süper AMOLED ekranla karşımıza çıkıyor.
Ekranın içindeki küçük, ortalanmış delik, telefonun selfie kamerasını tutuyor. Bu sayede, telefonda izlediğiniz içeriğin keyfini çıkarırken, çoğu zaman kameranın varlığını unutuyorsunuz.
Ek olarak, ekranın altında gizli olan telefonun parmak izi sensörü, en hızlı olmasa bile, parmağınızı üzerine yerleştirmekle telefonun kilidini açmak arasında neredeyse bir saniye sürerek, her seferinde güvenilir bir şekilde çalışıyor.

Samsung Galaxy A71’in Tasarımı Nasıl ?

Samsung Galaxy A71, bir başka “Glasstic” telefon ve görünüş açısından deşifre edilmesi oldukça kolay. Hem camdan hem de cam gibi görünen plastikten yapılmış. 6.7 “Süper AMOLED, Gorilla Glass 3 korumasına sahip. İnce çerçeve camdan, göz kamaştırıcı arka kısım ise güzel bir şekilde cilalanmış plastikten yapılmış.
AMOLED panel, muhtemelen Galaxy A70’de gördüğümüzle aynı. Genişletilmiş 1080p çözünürlüğe ve daha yuvarlak köşelere sahip 6,7 inç diyagonaldir, ancak 32 MP ön kamera, damlacık şeklinde kesme yerine, bir delikte oturuyor.
Gorilla Glass 3, soğuk bir 2.5D kenarında çok ince bir şekilde bitmesine rağmen, çoğunlukla düz ve bu nedenle kullanım sırasında keskin hissiyatı vermiyor. Ortam ışığı sensörü ekranın arka kısmında yer alıyor. Kulaklık ızgarası ise oldukça ince ve çerçeve ile ekran arasına kazınmış. Bu nedenle, neredeyse görünmez bir hal alıyor.
Galaxy A71’de bildirim LED’i yer almıyor, ancak Galaxy A71 ‘’Her Zaman Açık Ekran’’ı destekliyor. Elbette bu özelliği kullanmak, pil ömrünün kısalmasına neden oluyor.
Ekranın altına yerleştirilmiş bir optik parmak izi sensörü, güvenliğinizi ve gizliliğinizi koruyor. Sensör ne çok hız ne de çok doğru çalışıyor. Yazılım uygulaması elbette kullanılabilir, ancak mükemmel olmaktan oldukça uzak.
Arka panel cam gibi görünüyor ve cam gibi parlıyor; yani kesinlikle herkesi kandırabilir. Çapraz çizgilerden oluşan ince şerit desenleri dikkat çekici duruyor.

Samsung Galaxy A71

Galaxy A71’in Kamera Özellikleri

Samsung Galaxy A71’in ana kamera performansı nasıldır ? sorusunun cevabını arıyorsanız eğer; herhangi bir alanda mükemmel olmasa da güzel fotoğraflar çekiyor. Detaylar yeterli ama fazla gelişmiş değil. Dinamik aralığı oldukça iyi, ancak Otomatik HDR ile güçlendiriliyor ve tetiklendiğinde, süreçte bazı ince ayrıntılar kayboluyor.
Kontrast iyi olmakla birlikte renkler canlı ve doygun. Gürültü azaltma da oldukça iyi çalışıyor ve ne zaman durması gerektiğini biliyor gibi görünüyor.
Genel olarak, varsayılan 16MP fotoğraflar oldukça iyi ve orta seviye bir ranger için pahalı olsa da yeterli geliyor.
Otomatik HDR’yi devre dışı bırakırsanız, daha düşük dinamik aralık pahasına karmaşık alanlarda daha fazla ayrıntı elde edebiliyorsunuz.
Galaxy A71’de 64MP çekim modu mevcut. Bir Quad-Bayer sensöründen 64MP görüntü oluşturma sürecine demosicing veya des-bayering deniyor ve Galaxy A71’de, her şey düşünüldüğünde iyi sonuçlar veriyor. Bununla birlikte, özellikle bu modda otomatik HDR veya sahne geliştirmelerini kullanamayacağınızı düşündüğünüzde, 16 MP fotoğraflarla iyi iş çıkarıyor.
Yeni 12MP ultra geniş kamera hem çözünürlük hem de görüntü kalitesinde eski 8MP atıcıya göre dikkate değer bir yükseltme taşıyor. Daha fazla ayrıntı var; keskinlik, dinamik aralık otomatik HDR ile güçlendirilmiş, renkler keskin ve gürültü düşük tutulmuş. Tabii ki 13 mm lens, çerçeveye çok şey sığdırmanıza izin veriyor ve otomatik lens düzeltmesi bazı binaları düzleştirmede iyi bir iş çıkarıyor.

Galaxy A71 Performansı Nasıl ?

Galaxy A71’in performansı, sekteye uğramadan sorunsuz ve hızlı bir yapıya sahip. Telefon, üstte Samsung‘un One UI 2.0 kaplamasıyla Android 10 çalıştırırken, içinde 6 veya 8GB RAM ile oldukça hızlı Snapdragon 730 üst-orta seviye işlemciyi barındırıyor. Menüler veya sosyal medya uygulamaları arasında gezinmek ve hatta çoklu görev yapmak, tamamen gecikmesiz bir deneyim sunuyor. Daha ağır oyunların orta grafik ayarlarına ayarlanması gerekse de oyun oynamak da oldukça akıcı bir deneyim sağlıyor.

Galaxy A71 Pil Ömrü ve Şarj

Samsung Galaxy A71, pil ömrü söz konusu olduğunda da bir yıldız gibi parlıyor. Samsung, Galaxy A71’e, Galaxy S10 Plus (4.100mAh) ve Galaxy Note 10 Plus’ın (4.300mAh) pilinden daha büyük olan 4.500mAh‘lık oldukça büyük bir pili el cihazına sıkıştırıyor.
4.500 mAh pil, telefonu her zaman açık ekranda bile uzun süre idare edebiliyor. Çoğu kullanıcı, cihazın şarjlar arasında bir buçuk gün veya bir günlük yoğun kullanımda rahatlıkla dayanabildiğini dile getirdi. Telefonun 25 watt’lık Süper Hızlı Şarj özelliği sayesinde ise şarj işlemi, oldukça kısa bir sürede için tamamen dolarak tamamlanıyor.