Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Saçlarındaki beyazlardan yakınanlara müjde! 1 saatte saçlarınız doğal rengine dönecek

Saçlarındaki beyazlardan yakınlara müjdeli haber verildi. Saç boyası devri geride kalıyor! Saçlarınızı sadece 1 saatte doğal rengine çevirecek bitkilerin ne olduğu açıklandı. İşte tamamen doğal yollarla saçlarınızı eski rengine çevirmenin yöntemleri...

Yayın Tarihi: 03.12.2023 17:05
Güncelleme Tarihi: 03.12.2023 17:05

Saçlarındaki beyazlardan yakınanlara müjde! 1 saatte saçlarınız doğal rengine dönecek

Saçların erkenden beyazlamasının nedenleri arasında genetik faktörler başta geliyor. Lakin bazı etkenler saçların erken yaşlarda beyazlamasına da sebebiyet verebiliyor. Zararlı alışkanlıklar, stres mineral ve vitamin eksikliği, hormonal dengesizlikler, düzensiz beslenme gibi bir çok faktör de saçların erken zamanda beyazlanmasına neden olabiliyor.

Saçların beyazlaşmasına çözüm olarak genellikle saç boyaları sunulurken, artık saç boyaları tarihe gömülecek. Birçok bitki sayesinde saçlar sadece 1 saatte eski görünümünü kazanacak.

SAÇ BEYAZLAMALARININ ÖNÜNE GEÇECEK DOĞAL YÖNTEMLER 

Genellikle genetik faktörler de olsa saç beyazlamaları sağlıklı beslenmemek, stresi yönetmemek, yeterli uyumamak ve saç sağlığını geliştirememek gibi farklı farklı etmenlerden de beyazlıyor. Saçlardaki beyazlamayı en iyi koruyacak yöntemler arasında ise doğal bir şekilde saç boyamak geliyor. İşte evinizde doğal saç renginize dönmenin en basit yöntemleri...

KAHVE 

KAHVE

Güçlü bir kahve demi hazırlayarak soğumaya bırakın. Saçınıza uyguladıktan sonra 1 saat kadar bekletin. Daha sonra saçınızı güzelce durulayın. Kahve saçınızı, koyu ve zengin kahve kahverengi rengini geri verecektir.

PANCAR SUYU  

PANCAR SUYU

Birkaç adet pancarı güzelce kaynatın ve kaynayan suyu oda sıcaklığına soğumaya bırakın. Saçınıza uyguladıktan sonra 1 saat kadar beklemede kalın. Daha sonra bol suyla durulayın. Pancar suyu sayesinde saçınız kırmızısı bir mor tonuna dönüşecektir.

KINA 

KINA

Kıvamlı bir macun oluşturmak için kına tozunu sıcak su ile beraber karıştırın. Saçınıza uyguladıktan sonra birkaç saat bekleyin. Daha sonra bol su yardımıyla durulayın. Kına saçınıza turuncu kırmızısı bir renk verecektir. 

ADA ÇAYI 

ada çayı

Kıvamlı bir ada çayı demleyin. Daha sonra oda sıcaklığında soğumaya bırakın. Saçınıza uyguladıktan sonra birkaç saat kadar bekleyin. Su ile güzelce durulayın. Adaçayı saçınıza koyu kahverengi bir renk sağlayacaktır. 

PAPATYA 

PAPATYA

Koyu ve güçlü bir papatya çayı demledikten sonra çayını soğumaya bırakın. Saçınıza uyguladıktan sonra birkaç saat saçınızda bekletin. Su ile duruladıktan sonra papatya çayı saçınıza açık sarı rengi verecektir.

HAVUÇ SUYU 

HAVUÇ SUYU

Birkaç havucu kaynatın ve kaynayan havuç suyunu soğumaya bırakın. Saçınıza uyguladıktan sonra yalnızca birkaç saat bekletin. Daha sonrasında su yardımıyla durulayın. Böylelikle saçınız kırmızı turuncu bir renk alacaktır.

CEVİZ 

ceviz

Kara cevizlerinizin kabuklarını kırarak suda güzelce kaynatın. Daha sonra kaynayan suyu soğumaya bırakın ve soğuduktan sonra saçınıza uygulayın. Birkaç saat kadar bekletin ve güzelce suyla durulayın. Siyah ceviz saçınıza koyu kahverengini sağlayacaktır.