Bist 100
10.676,65 1%
DOLAR
32,25 0,14%
EURO
35 0,27%
ALTIN
2.406,76 0,37%

Rus lider çevresini korkuttu! Putin kalp krizi mi geçirdi?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in pazar akşamı rezidansında kalp krizi geçirdiği ve doktorların müdahalesiyle hayata döndürüldüğü iddia edildi. Kremlin’den konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmazken, Rusya liderinin yakın çevresinin endişeli olduğu öğrenildi.

Yayın Tarihi: 24.10.2023 10:16
Güncelleme Tarihi: 24.10.2023 10:16

Rus lider çevresini korkuttu! Putin kalp krizi mi geçirdi?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in dün gece rezidansında kalp krizi geçirerek ölümden döndüğü iddia edildi. Kremlin kaynaklarına dayandırılan haberde, Putin’in odasından gelen ses üzerine giren gizli servis ajanlarının Rus lideri yere yığılmış halde bulduğu ve doktorların müdahalesiyle hayata döndürdüğü öne sürüldü. Kremlin’den ise konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

PUTİN’İN ODASINDAN SES GELDİ

Telegram üzerinden yayın yapan General SVR isimli muhalif yayın organı, Kremlin içinden aldığı haberleri paylaştı. Buna göre pazar akşamı saat 21.05’te Putin’in rezidansındaki odasından bir düşme sesi duyan gizli servis ajanları, odaya girdiklerinde Putin’i yerde kasılırken buldu. Masadaki yiyeceklerin de devrildiği görülen odada, Putin’in kalbinin durduğu anlaşıldı.

DOKTORLAR HAYATA DÖNDÜRDÜ

Gizli servis ajanlarının hemen doktorlara haber verdiği, doktorların da Putin’e kalp masajı yaparak kalbini çalıştırdığı belirtildi. Putin’in bilincinin yerine geldiği ancak durumunun ciddiyetini koruduğu ifade edildi. Rus liderin rezidansta tıbbi araçlar bulunan özel bir odaya alındığı ve 24 saat gözetim altında tutulduğu kaydedildi.

KREMLİN’DE ÖLÜM SENARYOLARI

General SVR’nin iddiasına göre Putin’in kalp krizi geçirmesi Kremlin’de paniğe neden oldu. Bugün Putin’in yakın çevresinin, Rus liderin ölmesi durumunda ne yapılacağına dair bir toplantı yaptığı iddia edildi. Ayrıca General SVR, Putin’in son zamanlarda katıldığı görüşmelerde “dublörünün” kullanıldığını da ileri sürdü.