Bist 100
9.344,97 1%
DOLAR
30,92 0,02%
EURO
33,43 -0,09%
ALTIN
2.011,93 -0,01%

Regl sancısına doğal çözümler: İşte ağrılardan kurtulmak için 6 etkili yol

Birçok kadın regl ağrılarına doğal yöntemlerle rahatlama sağlayabilir. İşte regl ağrılarını hafifletmek için kullanılabilecek bazı doğal yöntemler…

Yayın Tarihi: 28.11.2023 12:18
Güncelleme Tarihi: 28.11.2023 12:18

Regl sancısına doğal çözümler: İşte ağrılardan kurtulmak için 6 etkili yol

Regl dönemi, pek çok kadının hayatında zorlu bir süreç olabilir. Regl sancıları, karın bölgesindeki kasların kasılıp gevşemesiyle ortaya çıkar ve bazı kadınları oldukça rahatsız edebilir. Ancak endişelenmeyin, çünkü doğal yöntemlerle bu sancıları hafifletebilir ve rahatlayabilirsiniz. İşte regl sancılarına iyi gelecek 6 etkili yol:

- Regl sancılarına karşı etkili bir çözüm olan sıcak su torbası, karın bölgenize uygulandığında kasların rahatlamasına yardımcı olabilir. Sıcak su torbası, kan akışını artırarak ağrıyı hafifletebilir.

- Nane, rezene veya ıhlamur gibi bitki çayları, doğal bir rahatlama sağlayabilir. Özellikle rezene çayı, kasları rahatlatıcı etkisiyle bilinir. Çayları içerken sakin bir ortamda dinlenmek, stresi azaltabilir.

- Hafif egzersizler veya yoga, vücuttaki kasların esnekliğini artırabilir ve endorfin salgılayarak ağrıyı hafifletebilir. 

regl sancısı

- Somon, ceviz veya chia tohumu gibi omega-3 yağ asitlerini içeren besinleri tüketmek, vücuttaki iltihabı azaltabilir ve regl sancılarını hafifletebilir.

- Lavanta yağı, aromaterapi amaçlı kullanıldığında rahatlatıcı bir etki yaratabilir. Bir taşıyıcı yağ ile karıştırılarak karın bölgesine nazik masaj yapmak, sancıları azaltabilir.

- Magnezyum, kasların doğru şekilde çalışmasına yardımcı olabilir. Magnezyum takviyeleri, regl dönemi öncesinde ve sırasında alındığında sancıları azaltabilir.

Herkesin vücut yapısı farklıdır ve her yöntem herkes için aynı derecede etkili olmayabilir. Denemeler yaparak kendi vücut sinyallerinizi dinleyin ve size en iyi gelen yöntemi bulun.