Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

PlayStation kullanıcıları dikkat! Hesaplar kalıcı olarak askıya alınıyor! Nedeni bilinmiyor!

PlayStation oyuncuları, PS4 ve PS5'teki hesaplarının ve oyunlarının net bir gerekçe olmaksızın erişimin engellendiği ifade ediliyor. İşte merak edilenler...

Yayın Tarihi: 05.12.2023 10:07
Güncelleme Tarihi: 05.12.2023 10:07

PlayStation kullanıcıları dikkat! Hesaplar kalıcı olarak askıya alınıyor! Nedeni bilinmiyor!

Yurt dışında pek çok PlayStation Network kullanıcısı pazartesi günü hesaplarının beklenmedik bir şekilde kalıcı olarak askıya alındığını paylaştı.

Sony, bir kullanıcıya gönderdiği bildirimde, "Bu hesap, PlayStation Network Hizmet Şartları ve Kullanıcı Sözleşmesi ihlalleri sebebiyle PlayStation Network'ten kalıcı olarak kaldırılmıştır” ifadelerini kullandı. Reddit'teki bir kullanıcı da benzer bir mesaj aldığını söyledi. Kullanıcı, Facebook ve Instagram'daki PlayStation hesaplarına baktığım zaman, son birkaç saat içinde benzer bildirimler alan çok sayıda kullanıcı olduğu görülüyor” dedi. Aynı zamanda, ResetEra adlı oyun forumunda kullanıcıların yazdıkları bildirimlerden de aynı sorunun yaşandığı anlaşılıyor.

playstation

SONY KABUL ETMEDİ

Sony, şu an için yaşanan problemi kamuoyu önünde kabul etmedi. Sony'nin PlayStation destek sayfasında listelenen herhangi bir probleme yönelik hiçbir şey yok. Sony, ayrıca, X'teki PlayStation veya PlayStation'a Sor sosyal hesaplarında bu konuda bir paylaşım yapmadı. 

Problemlerin ne kadar fazla olduğu henüz net değil. Sony’ın soruna yönelik en kısa zamanda bir açıklama yapması ve yaşanan aksaklığı düzelmesi bekleniyor.