Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Özgür Özel Malatya mitinginde açıkladı: Pazartesi günü Mehmet Şimşek'e soracağız

Cumhuriyet Halk Partisi lideri Özgür Özel, Pazartesi günü Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüşme yapacağını açıkladı.

Yayın Tarihi: 22.06.2024 15:04
Güncelleme Tarihi: 22.06.2024 15:04

Özgür Özel Malatya mitinginde açıkladı: Pazartesi günü Mehmet Şimşek'e soracağız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Malatya’nın Yazıhan ilçesinde düzenlenen halk buluşmasında önemli açıklamalarda bulundu. CHP heyetinin Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e yapacağı ziyarete ilişkin bilgi veren Özel, partinin düzenleyeceği yeni mitingi de duyurdu.

CHP lideri Özgür Özel, konuşmasında yerel seçimlere dikkat çekerek, "CHP başının üzerindeki görünmez cam tavanı kırmıştır" ifadelerini kullandı. Bu açıklamasıyla partinin yerel seçimlerde gösterdiği başarıyı vurgulayan Özel, partililere moral verdi.

Kayseri Pınarbaşı’ndaki saldırıya tepki! 

Kayseri Pınarbaşı’nda gerçekleşen saldırıya değinen Özel, "Savunmasız bir adama 5 kişi saldırmak ne güçtür ne cesarettir, ne kabadayılıktır; olsa olsa acizliktir, zavallılıktır" diyerek saldırıyı kınadı. Özel, CHP olarak bu tür olayların karşısında duracaklarını ve toplumda gerilim yaratmak isteyenlere izin vermeyeceklerini belirtti.

Mehmet Şimşek ile görüşme yapacak 

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile yapılacak görüşmeye de değinen Özel, "Pazartesi soracağız Mehmet Şimşek'e, önceliğin vatandaş mı, yandaş mı?" diyerek hükümetin ekonomi politikalarını eleştirdi. Bu açıklamasıyla vatandaşın sorunlarını ön planda tutacaklarını ifade eden Özel, ekonomik krize dikkat çekti.

"Geçinemiyoruz Mitingi" 

Malatya’daki konuşmasında kayısı üreticilerinin sorunlarına da değinen Özel, 30 Haziran’da Kocaeli’nde düzenleyecekleri "Geçinemiyoruz Mitingi"ni duyurdu. Özel, ekonomik sıkıntılara dikkat çekmek amacıyla düzenlenecek mitinge katılım çağrısı yaparak, "Birlikte daha güçlü olacağız" dedi.

Özel, normalleşme tartışmalarına da yanıt vererek, "22 yıllık AKP iktidarının yükünü sırtlanacak halimiz yok, yanlışına doğru diyecek halimiz yok" ifadelerini kullandı. CHP olarak doğru bildikleri yoldan şaşmayacaklarını ve halkın çıkarlarını korumaya devam edeceklerini belirtti.

Özgür Özel’in konuşması, Yazıhan halkı tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Toplantıya katılan vatandaşlar, Özel’in açıklamalarını alkışlarla destekledi ve CHP’nin politikalarına olan güvenlerini dile getirdiler.

Malatya’daki halk buluşmasında önemli mesajlar veren CHP Genel Başkanı Özgür Özel, hem yerel seçimlere hem de ekonomik sorunlara dikkat çekti. Yeni miting duyurusu ve Hazine ve Maliye Bakanı ile yapılacak görüşme, Özel’in gündeminde önemli yer tutarken, CHP’nin halkla birlikte mücadelesini sürdüreceği mesajı verildi.